УКР РУС ENG 
   

КОСТЯНТИНОПОЛЬ-КИЇВ. У Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ надійшло різдвяне вітання Патріарха Константинопольського ВарфоломіяВітаючи з святом Різдва Христового, Святіший Патріарх Варфоломій підкреслив, що ми повинні «з особливою увагою розглянути істинне та животворче значення події втілення Сина та Слова Божого. Це втілення відкриває для людства по-перше те, що Бог є Особою і являється нам як Особа, і по-друге, що Він оточує нас Своєю любов'ю. Ці дві істини, що Бог є Особа і Любов, виражають основні істини нашої віри ... Якщо ті, хто не знають Христа, можуть мати деяке виправдання в тому, що вони не пізнали любові Божої та Його Особи, і тому блукають в пошуках безособової істоти, яку вони сприймають як Бога, то не маємо ніякого виправдання ми, православні християни, якщо ми слідуємо за їхніми безвихідними пошуками».

«Тільки через Христа, - продовжує Предстоятель Константинопольської Церкви, - здійснюється загальнолюдське бажання подолати тління та ізольоване без любові існування, а також бажання розвинути спілкування любові між Божественними та людськими особами, що веде до вічності та нетління».

«Повернемо ж погляди сердець наших до народженого та у яслах покладеного Ісуса Христа і, пам'ятаючи як Він нас любить, возлюбимо Його всім серцем, всіма думками та всім нашим існуванням».

Завершуючи вітання, він висловив побажання «щоб народжений в яслах ради любові до нашого спасіння Ісус Христос, зробив серце кожного з нас Своїми яслами і відкрив всім нам лице Своєї любові».


(25 грудня 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com