УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулося засідання Вченої ради Київських духовних шкілЗасідання Вченої ради Київських духовних семінарії та академії відбулося у четвер, 27 грудня, під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира.

Зібрання було відкрито вступним словом та звітом за I-ше півріччя 2007/2008 навчального року ректора КДАіС єпископа Бориспільського Антонія. Владика доповів про стан розвитку духовних шкіл й окрестив найважливіші події, що сталися в них за останні чотири місяці. Далі були оголошені звіти завідуючого канцелярією Володимира Коцаби про підсумки успішності студентів навчального закладу, проректора з виховної роботи архідиякона Сергія Косовського, а також виконуючого обов'язки завідуючого заочним відділенням священика Максима Бойко та економа КДАіС Юрія Костреця.

Ігумен Климент (Вечеря) звітував про діяльність комісії, що займається вивченням життєписів репресованих радянською владою викладачів та студентів Київських духовних семінарії та академії. Він розповів про проведену роботу, в якій взяли участь як представники викладацької корпорації, так і студенти.

Після доповіді отець Климент захистив кандидатську дисертацію на тему «Господарсько-економічний стан Православної Церкви в Україні у XX сторіччі».  

Також Вчена рада розглянула прохання проректора Калузької духовної семінарії протоієрея Ростислава Снигірьова про затвердження теми роботи на здобуття вченого ступеню доктора богослов'я. Корпорація задовольнила це прохання. 

Того ж дня присутні затвердили календарний план занять в КДАіС на II-й семестр 2007/2008 навчального року.

Після робочої частини засідання ректор духовних шкіл єпископ Антоній привітав викладачів, які в нинішньому семестрі відзначили свої ювілеї та пам'ятні дати. Блаженніший Митрополит Володимир нагородив ігумена Аристарха (Лєбєдєва) - орденом Різдва Христового II ступеня, ігумена Лонгіна (Чернуху) та викладача семінарії Віталія Ворону - орденами рівноапостольного князя Володимира III ступеня.

На завершення заходу Архіпастир привітав професорсько-викладацьку корпорацію з завершенням першого навчального півріччя та подякував за труди на ниві розвитку духовної освіти.

Чернець Олексій (Коваль)   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com