УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Вишгородський благочинний округ єпархіїУ неділю, 13 квітня, в одному з найдревніших міст України, місті Вишгороді, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у храмі на честь святих князів Бориса та Гліба.

Наприкінці богослужіння Архіпастир привітав прихожан із недільним днем та побажав їм допомоги Божої протягом останніх днів Великого посту.

«Вітаю вас, брати та сестри, з п’ятою неділею Великого посту. Нехай Господь допоможе дочекатися в доброму здоров’ї і благополуччі світлого дня Пасхи Господньої. Складаю також щиру подяку вам за те, що ми разом сьогодні у цьому Божому храмі звершили молитву. І вірю, що цю молитву почує Господь і пошле нам мир і благодать Святого Духа», — сказав Першосвятитель.

Також Владика Митрополит відзначив церковними орденами та медалями тих, хто докладає своїх зусиль задля відродження древньої святині. Зокрема, мер міста Вишгорода Віктор Решитняк був нагороджений орденом рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня, а керівник Вишгородського управління МВС полковник міліції Леонід Паланичко — орденом преподобного Агапіта Печерського ІІ ступеня.

Церква-усипальниця святих Бориса і Гліба була побудована князем Ярославом Мудрим на місці згорілого дерев’яного храму на честь Василія Великого. У 1240 році, під час набігу хана Батия храм був зруйнований. У 1861 році на відкритому древньому фундаменті була зведена кам’яна Свято-Борисо-Глібська церква. Цей пам’ятник архітектури ХІХ століття був зруйнований у 1943 році. Як після визволення Вишгорода від фашистських загарбників, так і сьогодні храм відновлюється на пожертвування прихожан і людей доброї волі.

По закінченні Літургії, Митрополит Володимир звершив чин освячення місця під будівництво майбутньої каплиці на честь великомученика і цілителя Пантелеймона, що буде зводитися на території Вишгородської районної поліклініки і яку планується побудувати вже за рік.

Після цього Архіпастир відвідав селище Осещина, Вишгородського району Київської області, де звершив чин освячення наріжного каменя у фундамент майбутнього храму на честь святителя Спірідона Триміфунтського.

Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до віруючих зі словами настанови.

«Вітаю вас із освяченням цього святого місця, — відзначив зокрема він. — Нехай, за молитвами святих отців, Господь допоможе вам воздвинути на цьому місці храм для слави Божої та на благословення цьому місцю для вашого спасіння».

Після богослужіння Блаженніший Владика оглянув тимчасовий храм на честь святого Спірідона, єпископа Триміфунтського.

Ця громада була заснована ще минулого року і весь цей час тут звершуються богослужіння у тимчасовому храмі. Майбутній кам’яний храм, який розрахований приблизно на 250 місць, планують звести вже до кінця року.

На завершення візиту Митрополит Володимир завітав до селища Лютеж, Вишгородського району, де звершив закладку капсули у фундамент майбутнього храму на честь Різдва Божої Матері.

Звертаючись до віруючих, Блаженніший Владика сказав: «Вітаю вас із освяченням та вкладенням капсули у фундамент майбутнього храму на честь Різдва Божої Матері. Нехай Господь дасть вам сили, розум і кошти, щоб ви збудували на славу Божу і благословення всього села святий Божий храм, у якому б люди пізнавали Бога і досягали б спасіння».

По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир нагородив церковними відзнаками ктиторів та благодійників храму. Зокрема, голова Вишгородської районної ради Ярослав Москаленка, якого нагороджено орденом преподобного Агапіта Печерського ІІ ступеню.

Місце під будівництво храму було освячено архієпископом Вишгородським Павлом 14 липня 2007 року. Окрім головного престолу на честь Різдва Божої Матері, у храмі буде ще й другий престол на честь святого благовірного князя Олександра Невського. Ктиторами майбутнього храму, окрім вищезгаданих, також є: Президент Академії медичних наук України Олександр Возіанов, депутат Вишгородської районної ради В’ячеслав Савенок, Лютізький сільський голова Тамара Савенок, заступник голови виконкому Лютізької сільської ради Олексій Данчин, директор міжнародного благодійного фонду «Українські реформи» Олег Мартиновський та інші.

Максим Сидоренко
Фото Костянтина Дмитренка
ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com