УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулася I Міжнародна конференція православного військового духовенстваЗ 13 по 15 травня в Києво-Печерській Лаврі проходила Міжнародна конференція православного військового духовенства. Організатором виступив Синодальний відділ Української Православної Церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.

Конференція стала першим зібранням православного військового духовенства у такому форматі, оскільки в ній взяли участь священнослужителі-капелани з Польщі, Румунії, Естонії, Росії, Болгарії, Грузії, Білорусі, які є діючими капеланами, офіцерами та генералами армій своїх країн. Польщу, Росію, Румунію та Грузію представляли голови православних капеланських служб і відповідних церковних відділів. Делегації цих країн очолили: архієпископ Гайновський Мирон, військовий ординарій, бригадний генерал Війська Польського; протоієрей Димитрій Смирнов, голова Синодального відділу Московського Патріархату із взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними установами; протоієрей Костянтин Тану, головний капелан ЗС Румунії; бригадний генерал, протоієрей Захарія Мачитадзе, головний військовий священик ЗС Грузії.

Крім того, у пленарних засіданнях взяли участь військовослужбовці Міністерства оборони України та внутрішніх військ МВС України, держслужбовці, робота яких стосується державно-конфесійних відносин у ЗС України, керівництво Громадської колегії при Міністерстві оборони України, представники військових і громадських ЗМІ.

Своє привітання учасникам конференції надіслав Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Завданнями Міжнародної конференції військового духовенства було обговорення організаційних аспектів надання духовно-пастирської допомоги та моральної підтримки військовослужбовцям Збройних Сил та інших військових формувань, обмін досвідом, напрацювання варіантів взаємодії військового духовенства з командуванням і особовим складом.

13 травня було проведено круглий стіл на тему «Релігійний погляд на розбудову духовно-пастирської роботи серед військовослужбовців», у якому взяли участь представники традиційних релігій і конфесій України. Окремо було розглянуто міжнародний документ «Керівні принципи капеланських структур для релігійного служіння і співробітництва капеланів у багатонаціональних операціях».

У ході роботи конференції було представлено міжнародний капеланський досвід надання духовної опіки військовослужбовцям, відбулося обговорення принципів і норм взаємодії православного військового духовенства з представниками інших конфесій і релігій у Збройних Силах, а також у відрядженнях у місця миротворчих операцій, заради плідного використання сучасних світових досягнень співпраці Церкви й армії.

Робочими мовами конференції було визначено російську й англійську, тому синхронний переклад учасникам забезпечували курсанти факультету військових перекладачів Військового інституту Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка.

15 травня, у завершальний день конференції, у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври відбулося урочисте богослужіння, у якому взяли участь усі закордонні представники й священнослужителі з єпархій Української Православної Церкви, які співпрацюють зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.

Результатом цієї міжнародної зустрічі військового духовенства стало визначення низки питань релігійної проблематики духовно-пастирської роботи у Збройних Силах, які потребують особливої уваги з боку світової спільноти православного військового духовенства.

Ідея про те, щоб вважати проведену Міжнародну конференцію православного військового духовенства в Києві початком наступних міжнародних зібрань у такому форматі, викликала загальне схвалення.

Диякон Віктор Яценко,
співробітник Синодального військового відділу
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com