УКР РУС ENG 
   

МОСКВА. Святійший Патріарх Алексій ІІ заявив про неприпустимість втручання політиків у церковні справи в УкраїніГоворячи про церковну ситуацію в Україні, Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ особливо наголосив на актуальному питанні участі представників державної влади цієї країни у вирішенні церковних проблем на території республіки.
«Зрозуміло, що коли має місце протистояння в суспільстві на релігійному ґрунті, держава не може залишатися байдужою, оскільки це загрожує її стабільності», ― сказав Його Святість, повідомивши, що в бесідах із ним стурбованість станом в українському Православ'ї висловили Президент, голова Уряду, інші офіційні особи України.

«Розділяючи їхню заклопотаність, я зі свого боку твердо заявляв про неприпустимість втручання політиків у церковні справи. Адже розкол українського Православ'я виник саме внаслідок вторгнення політичних стихій у церковне життя», ― заявив Святійший Патріарх Алексій.

Предстоятель Руської Православної Церкви висловив переконання, що державні органи України могли б зробити свій внесок у вирішення кризових ситуацій, виконуючи своє пряме призначення ― забезпечуючи законність, зокрема, сприяючи виконанню судових рішень про повернення Українській Православній Церкві відібраних у неї храмів.

«Церква живе за своїми власними установленнями, за священними канонами, неухильне слідування яким тільки й може врегулювати усі церковні негаразди, ― нагадав Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ. ― Будь-які спроби механічного об'єднання канонічної Української Православної Церкви з розкольницькими групами без покаяння в гріху розколу приречені на провал. Народ Божий не підтримає такої штучно створеної церкви, а в Україні почнеться новий виток конфліктів між братами по вірі».

Його Святість підкреслив, що вже зараз тиск на користь автокефалії, який чиниться на Українську Православну Церкву, викликає стурбованість у багатьох архієреїв, кліриків і мирян, що видно, зокрема, з безлічі звернень, які надходять на адресу Святійшого Патріарха Алексія з України, підписані тисячами прізвищ. Віруючі люди просять Патріарха захистити єдність Церкви, якою вони дорожать і яку готові відстоювати навіть у найскладніших обставинах.

«Нам варто обговорити шляхи й засоби зміцнення єдності та взаємозв'язків Української Православної Церкви з усією Повнотою Московського Патріархату, щоб ми могли спільно допомогти подоланню тих труднощів, які переживає народ Божий в Україні, ― закликав Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ. ― Нам слід вислухати голос як українського єпископату, ряди якого помітно поповнилися, так і побратимів-архієреїв з інших країн».

Зокрема, Предстоятель Руської Православної Церкви запропонував разом подумати про шляхи подолання розколів, про те, як потрібно сприяти поверненню в обійми Отчі тих, хто, на жаль, відділився від Святої Церкви. Він підкреслив, що у справі подолання розколів важлива підтримка всього православного світу. «Предстоятелі та представники Помісних Православних Церков, з якими Українська Православна Церква пов'язана через Московський Патріарший Престол, неодноразово надавали їй таку підтримку, ― зазначив Його Святість. ― Ми глибоко вдячні їм за прояв православної солідарності».

Прес-служба Архієрейського Собору Руської Православної Церкви 2008 р.
 
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com