УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Урочиста академія та концерт у Палаці "Україна" завершили офіційну програму святкувань 1020-річчя Хрещення РусіУ понеділок, 28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, у Палаці «Україна» відбулася урочиста академія та святковий концерт, присвячені 1020-літтю Хрещення Русі.

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II привітав усіх та у своїй промові зазначив (подаємо мовою оригіналу): «Принятие Святого Православия киевлянами положило начало славной истории нашей Церкви, определило вековой идеал народов, ставших преемниками тех, кто крестился в Днепре, сформировало их самосознание и самобытный духовный облик. Оно заложило основание для развития письменности, науки, культуры».

Висловивши слова задоволення з приводу того, як під мудрим керуванням Блаженнішого митрополита Володимира зростає та розвивається Українська Церква, Святіший Патріарх Алексій привітав Його Блаженство з днем тезоіменитства.

Згадуючи про релігйну ситуацію в Украіні, Предстоятель РПЦ, зокрема, зазначив (подаємо мовою оригіналу): «Движимая материнской любовью, наша Церковь горячо желает того, чтобы те ее чада, которые неразумно ушли на страну далече (Лк. 15. 13), возвратились в дом отчий. Но происходить это должно в соответствии с незыблемыми канонами Церкви».

«Завершая сегодня программу церковных торжеств в Киеве, я хотел бы от всей души поблагодарить Ваше Блаженство, дорогой владыка митрополит Владимир, Ваших верных помощников – иерархов, клириков, монашествующих и мирян – за вашу любовь и гостеприимство, за понесенные труды по устроению этого праздника. Мы также выражаем глубокую благодарность представителям общественности, политикам, деятелям искусства, благотворителям, журналистам, всем, кто способствовал успешному проведению праздничных мероприятий», — сказав Святіший та закликав пам’ятати про єдність та берегти ту дорогоцінну неділиму спадщину, яку заповідав святий благовірний князь Володимир та благочестиві предки.

Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, у своєму слові, зокрема, побажав: «Хай Господь… дарує нам силу, владу та дерзновіння зміцнити у собі віру, очистити себе, і добиватися для себе та для інших зростання у міру віку Христового» (см. Еф. 4:13).

Предстоятель Української Православної Церкви подякував Святішому Патриарху Алексію II за приїзд, за молитви та благословення, а також висловив побажання, щоб Його Святішество частіше приїжджав до України.

Концертну програму розпочав зведений хор Київської духовної академії та семінарії під керівництвом ігумена Романа (Підлубняка), що виконав стихіри святого князя Володимира та «Земле Руська». Потім прозвучала увертюра з опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба» у виконанні Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України під керівництвом праправнука композитора — Миколи Лисенка, а хор Свято-Троїцького Іонінського монастиря (регент – диякон Дмитро Болгарский) виконав великодні піснеспіви візантійського розспіву. У виконанні народного артиста України Володимира Гришка прозвучали арії з опер «Руслан і Людмила» та «Запорожець за Дунаєм».

Після того, як архідиякон Сергій Косовський, голова Синодального відділу благочинності та соціального служіння УПЦ, зі сцени виголосив «Многая лета» Святішому Патріарху Алексію, Блаженнішому Митрополиту Володимиру та всім православним християнам, Його Святішество у супроводі Його Блаженства та інших архієреїв під аплодисменти присутніх вийшов з концертного залу.
Концертну програму продовжили виступи Національної заслуженої академічної хорової капели «Думка», заслуженої артистки України Наталі Миколаїшин, піаністки Ольги Задорожнюк та інших колективів та виконавців.

Ввечері того ж дня Святіший Патріарх Московський та всієї Русі Алексій II повернувся до Москви.


ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com