УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Голова Синодального військового відділу УПЦ зустрівся з керівником Виконавчого комітету по відновленню Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на ЗвіринціЗустріч архієпископа Львівського і Галицького Августина з президентом інвестиційно-фінансової компанії «Афіна» Вадимом Линником (він же голова Виконавчого комітету з відновлення храму) відбулася у вівторок, 2 вересня, в офісі Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, що в Києво-Печерській Лаврі.

У ній взяли участь співробітники Військового відділу УПЦ священики Віталій Приходько та Віктор Яценко, а також відповідальний редактор офіційного сайту УПЦ Олександр Андрущенко.
 
Головною темою зустрічі стало питання повернення Українській Православній Церкві будівлі Свято-Миколаївського храму-пам’ятника, що знаходиться на території Інституту проблем міцності НАН України, а також відродження цієї святині, адже нині вона перебуває в жалюгідному стані та використовується не за призначенням.

Зацікавленість Синодального військового відділу УПЦ цим проектом пояснюється тим, що храм був закладений в пам’ять про військовослужбовців, загиблих під час Першої світової війни. Також на великій території навколо Миколаївської церкви знаходяться масові поховання воїнів-героїв.

Як повідомив присутнім Вадим Линник, який, до речі, мешкає в тому районі, «перекопуючи свій город на зиму, ми з родиною неодноразово знаходили в землі залишки людських кісток, фрагменти військової форми та інші армійські атрибути».

Сторони одностайно дійшли висновку про доцільність встановлення на цьому місці меморіалу.
Також Вадим Валентинович розповів про ту роботу, що провів Виконавчий комітет по відновленню Свято-Миколаївського храму за період свого існування. Зокрема, про реєстрацію церкви в державному реєстрі пам’яток історії, про підготовку до зйомок фільму про цю святиню, про взаємодію з партнерами, які виявили бажання взяти участь у реалізації проекту.
 
До того ж Комітет має власний сайт (www.hram1war.kiev.ua), на якому бажаючі можуть ознайомитися з необхідною інформацією.

Сторони також обговорили проблеми, з якими стикається ініціатива відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника, а також проаналізували попередні спроби духовенства повернути цю святиню Церкві. Архієпископ Августин дав меценатові деякі поради стосовно нових напрямків переговорів з НАН України, а Вадим Валентинович передав Синодальному військовому відділу УПЦ низку робочих матеріалів по цій тематиці для більш детально вивчення.

Насамкінець архієпископ Львівський і Галицький Августин запевнив Вадима Линника в тому, що Синодальний відділ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України буде усіляко сприяти цій благородній справі.

Прес-служба Виконавчого комітету
з відновлення Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці

 Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com