УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. На ім’я Блаженнішого Митрополита Володимира надійшов лист від голови Виконавчого комітету по відродженню храма-пам’ятника в ім’я святителя МиколаяЛист голови Виконавчого комітету по відродженню храма-пам’ятника в ім’я святителя Миколая Вадима Линника на ім’я Блаженнішого Митрополита Володимира
 
ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ,
БЛАЖЕННІШОМУ ВОЛОДИМИРУ,
МИТРОПОЛИТУ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА
 
Ваше Блаженство!

До Вас звертається виконавчий комітет проекту відновлення храму в ім’я Святителя Миколая Чудотворця та Меморіалу братського військового кладовища на Звіринці. Спільними зусиллями ми розпочали добру справу відродження храму, що був закладений у 1916 році на військовому кладовищі, де ховали воїнів, загиблих в Першій світовій війні. На церемонії освячення закладки храму, що відбулася 12 червня 1916 року, була присутня імператриця Марія Федорівна, головний священик Південно-Західного фронту протоієрей Гріфцов та інші представники вищого духовенства. Головний престол був призначений на честь Святителя Миколая Чудотворця, у цокольному поверсі передбачалась прибудова на честь Святителя Алексія, Митрополита Московського. За часи радянської влади церква була перетворена в лабораторний корпус Інституту Академії наук України, були знищені поховання Братського військового кладовища. Будівля церкви збереглась та на даний час знаходиться на території Інституту проблем міцності Академії наук України, за адресою: м. Kиїв, вул. Тімірязєвська, 2.

В 2006 році була організована ініціативна група по відновленню Свято-Миколаївського храму та створенню Меморіалу братського військового кладовища на Звіринці. За цей час була проведена масштабна робота по збору історичної інформації та документів щодо храму, створено та зареєстровано сайт проекту, у співпраці з Головним управлінням охорони культурної спадщини м. Києва виготовлено та затверджено Паспорт та облікову документацію храму, що допомогло внести храм до Державного реєстру нерухових пам’яток України як пам′ятку архітектури місцевого значення. З кожним днем збільшується коло учасників і партнерів проекту. До роботи активно залучається громадськість, ЗМІ, підприємства, організації, установи та приватні особи, небайдужі до історії свого народу. У співпраці зі студією «ВІАТЕЛ» (серед робіт якої – зйомки фільму про відродження Михайлівського Золотоверхого Собору, Успенського Собору Києво-Печерської Лаври) розпочато роботу над створенням історико-публіцистичного фільму про храм-пам’ятник на Звіринці.

З метою прискорення відновлення храму Миколая Чудотворця, просимо Вас, Ваше Блаженство, розглянути можливість тісної співпраці та залучення представників Української Православної Церкви до організації та проведення всіх заходів в рамках цього проекту. Також звертаємось до Вас з проханням посприяти вирішенню питання щодо звільнення будівлі храму від лабораторного корпусу Інституту проблем міцності Академії наук України та передачі для подальшого використання будівлі храму Миколая Чудотворця за її культовим призначенням.

Сподіваємось, що добра справа відродження храму отримає Ваше благословення, а Ваші багатокорисні, творчі святительські труди на благо Української Православної Церкви і Вселенського Православ'я з Україною у серці допоможуть нам в нелегкій, але щирій і добрій справі.
 
З проханням молитов та архіпастирського благословення,

Голова виконавчого комітету –
Президент інвестиційно-фінансової компанії «Афіна»

 
Вадим Линник

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com