УКР РУС ENG 
   

ЧЕРНІГІВ. Міська влада скасувала рішення про передачу Свято-Катерининського храму обласного центру УПЦ КПРішення Чернігівської міської ради, прийняте у зв’язку з загостренням суспільно-політичної та міжконфесійної ситуації навколо Катерининської церкви

(Тридцять третя сесія п’ятого скликання, 12 грудня 2008 року)

Враховуючи суттєве загострення суспільно-політичної та міжконфесійної ситуації навколо Катерининської церкви, критичний стан будівлі цієї пам’ятки архітектури та відповідь Чернігівської обласної державної адміністрації, не спрямовану на розв’язання цієї затяжної конфліктної ситуації, яка вже давно вийшла за межі міста Чернігова, з метою запобігання завданню значної шкоди авторитету держави, інтересам громади м. Чернігова, серйозної ескалації міжконфесійного протистояння, розні та ворожнечі, керуючись статтями 10, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:

1. Передачу Катерининської церкви м. Чернігова у безоплатне користування козацькій православній громаді храму святої великомучениці Катерини міста Чернігова УПЦ КП заборонити.

2. Катерининську церкву м. Чернігова повернути архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній».

3. Звернутися до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» з метою негайного обстеження та термінового проведення проектних та ремонтно-реставраційних робіт Катерннинської церкви м. Чернігова.

4. Доручити постійній комісії Чернігівської міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин (Бережний В.М.), Чернігівській обласній інспекції з охорони пам’яток історії та культури, виконавчим органам Чернігівської міської ради та іншим контролюючим органам та організаціям здійснити термінове обстеження будівлі пам'ятки архітектури — Катерининської церкви, вжити негайні заходи у межах своєї компетенції та доповісти Чернігівській міській раді.

Координуючі функції покласти на постійну комісію Чернігівської міської ради з питань з архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин (Бережний В. М.).

5. За результатами виконання пунктів 1, 2, 3, 4 цього рішення повторно розглянути це питання на наступній сесії Чернігівської міської ради.

6. Рекомендувати Чернігівській обласній державній адміністрації, Чернігівській обласній раді не допускати передачі зі складу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» будь-яких об’єктів, у тому числі культурних споруджень конфесіям, релігійним громадам, юридичним і фізичним особам.

7. Відділу зв’язків з громадськістю міської ради (Соломаха І.Г.), комунальному підприємству «Редакція Чернігівської міської газети "Чернігівські відомості», Чернігівської міської ради (Мокроусова І.М.) опублікувати це рішення в десятиденний термін після прийняття.

8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, фізичної культури і спорту, сім’ї, молоді та соціального захисту (Касаткіна Т.І.) та на постійну комісію міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин (Бережний В.М.).

Міський голова О.В. Соколов

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com