УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулось чергове засідання Синодальної Комісії по канонізації святих УПЦ.У п’ятницю, 26 грудня, в приміщенні Київської Митрополії під головуванням Високопреосвященнішого Іоанна, архієпископа Херсонського і Таврійського відбулось чергове засідання Синодальної Комісії по канонізації святих УПЦ.
Члени Комісії розглянули документи, представлені правлячими архієреями для канонізації місцевошанованих святих. Після вивчення справ та обговорення Комісія знайшла можливим передати для розгляду Його Блаженству, Блаженнішому Володимиру, Митрополита Київського і всієї України та Священному Синоду Української Православної Церкви матеріали для канонізації:
 -від Чернігівської єпархії - подвижника благочестя архієпископа Чернігівського Філарета (Гумілевського) (+9.08.1866);
 -від Сімферопольської єпархії -  подвижниці благочестя колишньої настоятельки Топловського монастиря ігумені Параскеви (Родимцевої) (+3.12.1928);
 -від Херсонської єпархії - подвижниці благочестя блаженної Домніки Іванівни Ликвиненко (+10. 06. 1967);
 -від Свято-Різдва Пресвятої Богородиці Ставропігійної Глинської пустині  - подвижників благочестя, які подвизались в Свято-Різдва Пресвятої Богородиці Глинської пустині:
1. Схимитрополита Серафима (Мажуги);
2. Схиархімандрита Андроніка (Лукаша);
3. Схиархімандрита Серафима (Романцова);
 -від Конотопської єпархії - подвижників благочестя, які подвизались в Софронієво-Молченському Різдва Пресвятої Богородиці Печерському чоловічому монастирі:
В лиці преподобних:
1. Архімандрита Феодосія (Маслова);
2. Ієромонаха Серапіона;
3. Старця Софронія (Батовріна).
В лиці Христа ради юродивих:
1. Послушника Сергія Тіхонова.
Також на розгляд Священного Синоду УПЦ було направлено Рапорти щодо встановлення місцевого святкування Собору преподобних і преподобномучеників Звіринецьких в Неділю 5-ту Великого посту та про внесення в святці Української Православної Церкви ім’я Святого благовірного князя-мученика Іоанна Путивльського. День пам’яті  - 20 вересня/3 жовтня.

 
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com