УКР РУС ENG 
   

ВАШИНГТОН. Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ взяв участь в інтронізації нового Предстоятеля Православної Церкви в Америці28 грудня в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Вашингтон відбулася інтронізація новообраного Предстоятеля Православної Церкви в Америці Блаженнішого Іони, Архієпископа Вашингтонського і Нью-Йоркського, Митрополита всієї Америки і Канади.

В урочистому богослужінні взяли участь члени Архієрейського Синоду Православної Церкви в Америці, представники різних православних юрисдикцій у Сполучених Штатах Америки та гості з інших Православних Церков. Зокрема, Константинопольський Патріархат представляв клірик Грецької Архієпископії Америки священик Марк Ері, Антіохійську Православну Церкву – єпископ Фома (Архієпископія Антіохійської Православної Церкви в Північній Америці), Руську Православну Церкву – єпископ Зарайський Меркурій, Сербську Православну Церкву – митрополит Христофор (Середньо-Західна єпархія Сербської Православної Церкви в Америці), Румунську Православну Церкву – архієпископ Миколай (Архієпископія Румунської Православної Церкви в Америці та Канаді), Албанську Православну Церкву – єпископ Філоменський Ілля, Польську Православну Церкву – архієпископ Люблінський і Холмський Авель, Православну Церкву Чеських земель та Словаччини — протоієрей Ян Полянський. Від Української Православної Церкви в урочистостях з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира взяв участь голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків архімандрит Кирил (Говорун).

Після Божественної літургії слово для привітання новообраному Предстоятелеві було надане спочатку єпископу Зарайському Меркурію, який зачитав адрес від Патріаршого місцеблюстителя митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила, потім представникові Антіохійського Патріархату єпископу Фомі і після цього архімандриту Кирилу (Говоруну), який оголосив вітання від Предстоятеля Української Православної Церкви та передав Блаженнішому Митрополитові Іоні подарунок від Блаженнішого Митрополита Володимира – набір з двох Предстоятельських панагій, виготовлених до 1020-річчя Хрещення Русі.

Після богослужіння урочистості було продовжено в готелі «Маріотт», де відбувся офіційний банкет. Під час своєї промови Блаженніший Митрополит Іона виклав власне бачення майбутнього Православної Церкви в Америці. Головною метою місії цієї Церкви він визначив свідчення про живого Христа та його Церкву на Північно-Американському континенті. Він наголосив, що щоб таке свідчення мало плоди, різні православні юрисдикції в Америці мають співпрацювати тісніше, демонструючи світу свою єдність.

Під час урочистостей у Вашингтоні архімандрит Кирил (Говорун) мав декілька нагод особистого спілкування з Блаженнішим Митрополитом Іоною, який запевнив в своїй готовності до тісної співпраці з Українською Православною Церквою.
 
ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com