УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відбулися збори духовенства Київської єпархіїУ понеділок 29 грудня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус №45) під головуванням Предстоятля Блаженнішого Митрополита Володимира відбулися збори духовенства Київської єпархії. Були присутніми вікарні архієреї Київської єпархії: архієпископ Вишгородський Павел (намісник Києво-Печерської Лаври), архієпископ Бориспільський Антоній (ректор Київських духовних академії і семінарії), архієпископ Білогородський Миколай, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), єпископ Макарівський Іларій, єпископ Яготинський Серафим, єпископ Васильківський Пантелеімон.

На початку свого виступу Правлячий Архієрей Київської єпархії - Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до присутніх із вітальним словом, у якому привітав усіх із наступаючими Новорічними та Різдвяними святами й побажав духовенству Божої допомоги в трудах на ниві Христовій.

Предстоятель зосередив увагу присутніх на основних подіях в життя Церкви у 2008 році. Насамперед Владика Митрополит згадав про скорботну подію, яка відбулась завсім недавно, - кончину Святішого Патріарха Олексія ІІ. У зв’язку із кончиною Предстоятеля Руської Православної Церкви присутні проспівали «Зі святими упокой».

Одночасно Блаженніший Митрополит Володимир розповів присутнім про підготовку до Помісного Собору РПЦ. Зібрання обрало делегатів від Київської єпархії на Помісний собор РПЦ, який відбудеться наприкінці січня наступного року. За статутом мали бути обрані три кандидатури – по одному від священства, чернецтва і мирян. Були обрані: благочинний Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Антоній (Оліферович), благочинний Києво-Святошинського округу протоієрей Василій Русинка та регент Митрополичого архієрейского хору Михайло Литвиненко.

Також Архіпастир згадав і інші ключові події року, що минає. Це святкування 1020-ї річниці Хрещення Київської Русі, зокрема Літургію на Володимирській гірці у Києві, яку звершили Вселенський Патріарх Варфоломій та Святіший Патріарх Олексій разом із Предстоятелями і представниками інших Помісних Церков.

Ще однією історичною подією, на думку Блаженнішого Владики, стала зустріч Предстоятелів Помісних Церков у Стамбулі. З одного боку, Архіпастир відмітив важливість таких зустрічей, а з іншого – ту рідкість, з якою, на жаль, вони відбуваються.

Далі Митрополит Володимир торкнувся ряд внутрішніх питань нашої Церкви. Насамперед Владика Митрополит подякував духовенству за допомогу у зборі коштів на будівництво Свято-Воскресенського кафедрального собору. Зокрема, за вагомий вклад у будівництво кафедрального собору Свято-Іллінському храму міста Києва у лиці його настоятеля протоієрея Віталія Косовського був вручений примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія.

Під час другої частини зустрічі голови деяких Синодальних та єпархіальних відділів виступили із доповідями про діяльність протягом поточного року. Також усі бажаючі змогли поставити питання Первосвятителю.
 
Максим  Сидоренко,
Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com