УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Вікарій Київської Митрополії єпископ Пантелеімон вручив ювілейний орден «1020-річчя Хрещення Київської Русі» голові Виконавчого комітету з відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці22 січня з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Пантелелеімон вручив ювілейний орден «1020-річчя Хрещення Київської Русі» голові Виконавчого комітету з відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці Вадиму Линнику.

ДО РЕЧІ. Виконавчий комітет був створений для надання посильної допомоги Українській Православній Церкві в поверненні та відродженні Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці. До його складу увійшли представники малого та середнього бізнесу, військовослужбовці, діячі науки. Ним було здійснено чимало практичних заходів, які наблизили православну громаду до можливості вести переговори з НАН України про передачу Свято-Миколаївського храму-пам’ятника (доки що знаходиться на балансі Інституту проблем міцності імені С.Г. Писаренка) Українській Православній Церкві.
 

Комітет профінансував проведення наукових досліджень історії храму, технічні дослідження стану приміщення. Об’єкт був занесений до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення. Тож з’явилася гарантія, що ця будівля не може бути ані знесена, ані перебудована чи переобладнана під будь що.

Нині співробітниками Комітету ведуться переговори про підписання охоронної угоди щодо цієї пам’ятки та присвоєння їй охоронного номеру.

Делегація на чолі з архієпископом Львівським і Галицьким Августином, до якої увійшли представники Свято-Миколаївської громади та співробітники Виконавчого комітету, провела переговори з Президентом НАН України академіком Борисом Патоном. Борис Євгенович зразу ж дав наказ директорові Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка академіку Валерію Трощенку прийняти представників Української Православної Церкви та створити належні умови для того, щоб вони оглянули територію та оцінили стан, у якому нині перебуває будівля храму.
 

Далі делегація УПЦ відвідала науково-дослідний заклад. У результаті зустрічі була створена спільна робоча група для пошуку компромісного рішення щодо передачі цього об’єкту Українській Православній Церкві.

Останнім кроком у переговорах між Комітетом і НАН України стало відправлення Вашим Блаженством заупокійної літії біля Свято-Миколаївського храму-пам’ятника у співслужінні київського духовенства та встановлення поклінного хреста в пам’ять про співвітчизників, загиблих у Першій світовій війні.

Зараз Комітет розробляє план подальших заходів, які покликані наблизити нас до моменту передачі Українській Православній Церкві Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці.

Читайте також:

Відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці
 Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com