УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь святителя Миколая у столичному дитбудинку «Малятко»У суботу, 28 лютого, Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення храму в ім’я святителя і чудотворця Миколая, що був обладнаний у столичному  дитячому будинку «Малятко» (вул. Білицька, 14).

Його Блаженству співслужив секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.

Після богослужіння Архіпастир звернувся до присутніх вихователів та вихованців із повчальними словами:

«Я бажаю, щоб у цьому храмі ви знайшли молитву, зближення з Богом, прощення гріхів і душевний спокій. Не дивлячись на те, що із святим Миколаєм нас розділяють сімнадцять столітть, він наче живий і наче знаходиться сьогодні поміж нас. Нехай він донесе до Божого слуху молитви тих людей, які будуть переступати поріг цього храму», — сказав Митрополит Володимир.

Також Первосвятитель подарував храмові євхаристичний набір та залишив у благословення образ святителя Миколая та Пресвятої Богородиці із Богонемовлям.

Після цього Митрополит Володимир нагородив директора дитячого будинку Лідію Литвиненко ювілейним орденом «1020-ліття Хрещення Русі».

У свою чергу Лідія Семенівна подякувала Архіпастирю за візит і допомогу закладу та на згадку про  зустріч подарувала йому "Києво-Печерську" ікону Божої Матері .

Також від вихованців Блаженнішому Владиці були презентовані картина, вишита бісером, під назвою «Дорога до храму» та вишиваний рушник, що їх власноруч зробили діти.

Насамкінець  Предстоятель благословив вихованців іконочками Пресвятої Богородиці та пригостив солодощами.

ДО РЕЧІ. Свято-Миколаївський храм не є типовим храмом у звичайному його розумінні, а розташований у пристосованій під церкву кімнаті. 

Дитячий будинок "Малятко" — це спеціальний загальноосвітній заклад, у якому виховуються та навчаються  діти дошкільного та шкільного віку.

На території знаходяться кілька корпусів, поряд із якими розміщені дитячі майданчики з казковими героями та різноманітними атракціонами.

У «Малятку» перебувають діти, позбавленні батьківського піклування та сироти. Усі вони мають різний стан здоров'я та здібності. Сьогодні діти до четвертого класу проходять навчання в корпусах, де й живуть. А починаючи з п'ятого навчаються  у середніх загальних школах, ліцеях і гімназіях. У такий спосіб здійснюється адаптація дітей-сиріт до суспільства.

Директор дитячого будинку  Лідія Литвиненко має велику кількість нагород та відзнак. Вона  заслужений працівник освіти. Більшу частину свого життя вона присвятила роботі у цьому закладі. 
 

Максим Сидоренко
фото Максима Брусніки

ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com