УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулася прес-конференція голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ, присвячена розвитку паліативної допомоги в Україні17 березня голова Синодального відділу благодійності та соціального служіння УПЦ архідиякон Сергій Косовський в інтерв’ю журналістам телеканалу ІСТV розповів про діяльність очолюваного ним Відділу, яка здійснюється нині в напрямку розвитку паліативної допомоги.

Отець Сергій зазначив, що наразі Відділ займається реалізацією проектів та програм соціального спрямування, зокрема про виконання приписів угоди про співпрацю з Київським онкологічним центром, діяльність хоспісу святої великомучениці Варвари. Також було сказано про перспективу співпраці з подібними організаціями у Франції.

«Ми намагаємося досягти того, щоб допомога, яку ми надаємо, була комплексною. Наприклад, у випадках з онкохворими людьми, окрім допомоги безпосередньо пацієнту працівниками нашого відділу повинна також надаватися допомога і його родині», — відзначив зокрема він.

Архідиякон Сергій, який також є проректором Київських духовних шкіл із виховної роботи, звернув увагу журналістів на те, що студенти разом із викладачами часто відвідують будинок для престарілих у селищі Вільшанка Київської області.

«Коли людина тяжко, або невиліковно хвора, у неї часто не має можливості, а іноді навіть і бажання говорити з кимось, навіть зі священнослужителем, тому для майбутніх священиків важливо розробити чітку програму діяльності у подібних ситуаціях», — вважає отець Сергій.

Позицію Православної Церкви відносно ефтаназії архідиякон Сергій Косовський окреслив так: «Православна Церква ставиться до цього явища безперечно негативно. Інша справа — застосування ліків, якими можна полегшити страждання хворому. Якщо вони не впливають на стан свідомості людини, то це є цілком можливим».

На питання щодо використання морфіну у тяжких випадках захворювання, наприклад в онкології, отець Сергій відповів, що «Господь дає людині випробування по її силам.

Не зважаючи на те, що часто засобів для реалізації мети замало, потрібно мати надію та бажання допомогти ближньому, тоді справа буде мати успіх».
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com