УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель УПЦ відслужив літію за визначним письменником Миколою Гоголем



У четвер, 26 березня,  Блаженніший Митрополит Володимир відправив заупокійну літію за визначним письменником Миколою Гоголем у Трапезному храмі Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Первосвятителеві співслужили: голова Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, ректор Київських духовних шкіл Архієпископ Бориспільський Антоній, єпископ Васильківський Пантелеімон.

Перед початком літії Архіпастир звернувся до присутніх зі словом, у якому розповів про видатного українського митця .

«Микола Гоголь був людиною неординарною і дуже одарованою особистістю. Він був віруючою людиною, народився у віручій родині та сповідував Православну віру. Попросимо у Господа упокоєння його душі, а нам усім, «мертвим душам», як називав Гоголь, — воскресіння», — відзначив Блаженніший Владика.

Цим богослужінням розпочалося відзначення Українською Православною Церквою 200-ї річниці від дня народження великого українського письменника.

ДО РЕЧІ. Великий мислитель і майстер слова Микола Гоголь народився 1 квітня 1809 року в селі Великі Сорочинці Полтавської області. З 1818 по 1819 рік навчався у  Полтавському училищі, з 1821 по 1828 рік — у Ніжинській гімназії вищих наук. У 1828 році М. Гоголь переїжджає до Петербурга. У 1848 письменник повертається на Батьківщину. Тяжка хвороба обірвала життя неповторного майстра слова у 1852 році.

Повісті, поеми та драматичні твори Миколи Гоголя і понині хвилюють глибоким психологізмом героїв, енергією високих духовних цінностей, ідеалами волі, братерства, морального відродження.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусніки

ФОТОЛІТОПИС














Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна Церква



Зворотний зв’язок: presschurch@gmail.com