УКР РУС ENG 
   

ВАШИНГТОН. Відбулася презентація Пересопницького Євангелія у Бібліотеці Конгресу США1 квітня представники Української Православної Церкви здійснили презентацію Пересопницького Євангелія у Бібліотеці Конгресу США у Вашингтоні. Як повідомлялося раніше, делегація у складі голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ архімандрита Кирила (Говоруна), співробітника Відділу протоієрея Валерія Кравця, голови Відділу «Церква і культура» ігумені Серафими (Шевчик) та її заступниці у Відділі О.В. Щербакової, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира перебуває в США з метою представлення тут цієї пам'ятки української історії. Раніше євангеліє було презентоване в Штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.

Вашингтонська презентація була здійснена спільними зусиллями Української Православної Церкви, Посольства України в США та Постійного представництва РПЦ при ООН. У презентації взяли участь працівники Бібліотеки Конгресу, фахівці з України, Росії та інших країн, що працюють в США, представники української діаспори та дипломатичної служби України.

Спочатку присутніх від імені керівництва Бібліотеки привітала доктор Деанна Маркум. Вона, зокрема, провела паралель між Пересопницею та Біблією Авраама Лінкольна, яка зберігається в Бібліотеці Конгресу та на якій нещодавно складав присягу Президент США Барак Обама. Д-р Маркум висловила вдячність Українській Православній Церкві за здійснення нею проекту збереження та перевидання Пересопниці.

Далі слово взяв архімандрит Кирил (Говорун), який детальніше розповів про цей проект. Про історію Пересопниці та її значення для українського народу доповіла ігуменя Серафима. Після цього архімандрит Кирил урочисто вручив Євангеліє співробітникам Бібліотеки. Додатково в дар Бібліотеці був переданий примірник Христонопільського апостола. Далі слово для привітання взяв Тимчасовий повірений у справах України в США В.О. Нікітюк. Він також висловив вдячність Українській Православній Церкві за здійснення цього проекту та за представлення у такий спосіб України перед міжнародним співтовариством. Після демонстрації фільму про Пересопницю архімандрит Кирил відповів на запитання присутніх. Завершив церемонію голова Європейської секції Бібліотеки доктор Харріс Грант.

Після презентації присутніх було запрошено на прийом до Посольства України в США, влаштований спільно Посольством та делегацією Української Православної Церкви. Пізніше за результатами презентацій Пересопницького Євангелія у США архімандрит Кирил дав інтерв'ю телепрограмі «Голоса Америки».

Читайте також:

НЬЮ-ЙОРК. У Штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй відбулася презентація Пересопницького Євангелія
 
ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com