УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Вікарій Київської Митрополії освятив хрести для бань храму в ім'я преподобного Миколи СвятошіУ середу, 15 квітня,  з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Пантелеімон освятив хрести для храму в ім’я преподобного Миколи Святоші, що будується на території військової частини Т-0710, неподалік від станції метро «Лісова».

У своєму слові, сказанному після богослужіння, єпископ Пантелеімон наголосив, що подія освячення хрестів є особливою тому, що звершується напередодні хресних страждань Спасителя, коли Господь бере гріхи світу, щоб розіп’яти їх на хресті та перемогти  смерть,  і своїми стражданнями та воскресінням відкрити людям двері втраченого раю. Від імені Блаженнішого Владики були передані слова вдячності генералам, офіцерському складу та рядовим солдатам, які в міру своїх сил допомагали і допомагають у будівництві храму.

З благословення Предстоятеля УПЦ Владика Пантелеімон нагородив орденами «1020-річчя Хрещення Київської Русі» благодійників та усіх тих, хто допомагає зведенню цього Божого храму. Зокрема, це голова Державної спеціальної служби транспорту генерал-лейтенант Микола Мальков, командир військової частини  полковник Ростислав Сорочук, архітектор храму Георгій Рогожин та інші.

Небесного покровителя майбутнього храму було обрано не випадково. У давнину територія, на якій зараз знаходиться військова частина Т-0710, належала чернігівському князівству. Разом із цим, преподобний Микола Святоша був сином чернігівського князя. Тому храм було вирішено звести саме на честь цього святого.

До речі, церква є двопрестольною – основний храм будується на честь преподобного Миколи Святоші, а нижній – на честь святого мученика Іоанна-воїна.

Місце під майбутній храм було освячено з благословення Предстоятеля УПЦ 6 жовтня 2006 року архієпископом Львівським та Галицьким Августином, а саме будівництво було розпочато у 2007 році після дня пам’яті преподобного Миколи Святоші (27 жовтня).

14 грудня 2008 року у нижньому храмі було звершено першу Божественну літургію.

Зараз ведуться роботи над іконостасом храму Іоанна-воїна, а також роботи з його розпису. Освячення ж планується вже найближчим літом.

Що ж стосується головного храму споруди, то тут поки ведуться зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи. Його освячення планується на майбутню осінь, а саме до дня пам’яті преподобного Миколи Святоші.

Також у майбутніх планах є побудова баптистерію та недільної школи.

Наразі духовенство парафії проводить із особовим складом військової частини  духовно-виховну роботу. Зокрема, це бесіди, настанови, перегляд духовних кінострічок та інше. Окрім цього, для військовослужбовців організовуються екскурсії по святим місцям столиці. 
 
Проте до храму мають можливість приходити не тільки військовослужбовці, а й ті, хто живе і працює на прилеглій території, а також усі бажаючі.


Максим Сидоренко
 

ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com