УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулася прес-конференція з нагоди привезення з Греції в Україну мощей святителя Спиридона Триміфунтського27 квітня  у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (корпус №25) відбулася прес-конференція з нагоди привезення з Греції в Україну мощей одного з найшанованіших святих Православ’я – святителя Спиридона Триміфунтського за участю Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира,  митрополита Керкірського, Пакського і Діапонтійського островів Нектарія, намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла, посла Греції в Україні Харіса Дімітріу.

Відкриваючи захід Архіпастир привітав зібрання зі світлими днями Христового Воскресіння, що нині продовжуються, та від імені Повноти Української Православної Церкви висловив радість із приводу прибуття до України чесної десниці угодника Божого Спиридона. Митрополит Володимир відзначив велику заслугу у цьому Предстоятеля Елладської Православної Церкви Блаженнішого Архієпископа Афінського та всієї Еллади Ієроніма ІІ та усього єпископату Церкви,  зокрема, митрополита Керкірського Нектарія (саме на острові Керкіра почивають мощі святителя Спиридона). 

Далі слово було надано голові офіційної делегації Елладської Православної Церкви митрополитові Керкірському, Пакському і Діапонтійських островів Нектарію. Владика розповів про святителя і чудотворця Спиридона та його нетлінні мощі, побажав, щоб своєю десницею святий Спиридон привів усіх до спасіння.

Також митрополит Нектарій наголосив  на визнанні тільки Української Православної Церкви, яку очолює саме Блаженніший Митрополит Володимир, та сказав:

«Ми сьогодні раді знаходитися в гостях в Українській Церкві -  Церкві-мучениці, яка зараз переживає своє воскресіння, і всі ми, Православні Церкви світу, підтримуємо її, і знаходимося на її боці».

Далі журналісти поставили  запитання архіпастирям, на які отримали вичерпні відповіді.

Під час прес-конференції було презентовано телефільм «Покровитель Середземномор’я», створений творчим колективом духовно-просвітницького телеканалу «Глас» на замовлення Української Православної Церкви.  Більша частина зйомок  проходила в одному з гірських селищ острова Керкіри, яке зберіглося ще з IV століття. Картина наповнена епізодами, що розкривають образ, життя та чудеса святителя.

Після перегляду кінострічки творчий колектив на чолі з режисером Оленою Каретник подякували митрополитові Нектарію за допомогу у створенні фільму.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com