УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У ході установчого засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України було обрано її голову — архієпископа Львівського і Галицького Августина29 квітня у Центральному будинку офіцерів ЗС України під головуванням заступника міністра оборони України Володимира Діброви відбулося установче засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

Цей захід відбувся в рамках реалізації наказу Міністра оборони України «Про затвердження Положення про Раду у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України» з метою розподілу обов’язків і функцій членів цього колегіального органу та визначення плану роботи на 2009 рік.

У заході взяли участь: директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України Ілля Тищенко, його заступник Петро Костюк, працівники сектору роботи з релігійними організаціями зазначеного департаменту Олександр Мельник та Руслан Коханчук.

Релігійні конфесії представляли голови Синодальних управлінь та рівних їм структур по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира від Української Православної Церкви у засіданні взяв участь архієпископ Львівський і Галицький Августин.
 
Крім відповідальних від кожної Церкви в установчому засіданні Ради брали участь і їх заступники. У вступному слові, з яким до присутніх звернувся заступник Міністра оборони України Володимир Діброва, йшлося про необхідність налагодження тісної співпраці Міністерства оборони України з українськими релігійними організаціями для задоволення релігійних потреб військовослужбовців, духовного, морально-естетичного, військово-патріотичного виховання особового складу Збройних Сил України.

«Рада у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України є представницьким межконфесійним консультативно-дорадчим органом, що діє на громадських засадах при Міністерстві оборони України, — зазначив Володимир Діброва. — Тому сподіваюся, що вона виконуватиме свої основні завдання, серед яких обговорення актуальних питань забезпечення релігійних потреб військовослужбовців ЗС України та підготовка взаємоузгоджених пропозицій керівництву Міністерства оборони України, участь в обговоренні проектів законів України і нормативно-правових актів з питань діяльності священнослужителів серед військовослужбовців, сприяння міжконфесійній співпраці та злагоді у військовому середовищі, недопущення прозелітизму та міжконфесійних протиріч, об’єднання зусиль релігійних організацій у сфері духовного та патріотичного виховання захисників Батьківщини тощо».

Після цього Володимир Діброва вручив представникам кожної релігійної конфесій екземпляри Меморандуму про співпрацю з оборонним відомством, який вони підписали спільно з керівництвом Міноборони.

Після нетривалого обговорення головою Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України одноголосно було обрано голову Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископа Львівського і Галицького Августина.

Слід зазначити, що при обговоренні кандидатури на пост голови Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України не виникло жодних суперечок, що свідчить про порозуміння між представниками релігійних конфесій. Це було відзначено із задоволенням усіма присутніми.

На установчому засіданні також були розглянуті питання про проект Плану роботи Ради на 2009 рік, проект пропозиції щодо внесення змін в основну редакцію Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» у сфері задоволення релігійних потреб військовослужбовців тощо.

Наступне засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України планується провести у червні 2009 року.

Офіційний сайт Міністерства оборони України

Постійна адреса матеріалу

 
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com