УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив освячення храму на честь ікони Божої Матері "Економіса"7 травня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України звершив освячення храму на честь ікони Божої Матері "Економіса" у Голосіївському районі міста Києва (вул. Ракетна, 8).

Його Блаженству співслужив секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.

Після богослужіння Першосвятитель звернувся до вірян із повчальними словами і привітав усіх із днями  Пасхи Христової, що нині продовжуються, та зі святом освячення нового престолу.

«Храм Божий на землі то є частина неба, яка дає нам можливість пізнавати Бога, творити добро і звершувати своє спасіння. В храмі ми беремо участь у принесенні безкровної Жертви Господу Богу за наші гріхи та гріхи усього світу, в храмі ми можемо принести покаяння та стати учасниками Таїнств, через які людина отримує благодать Святого Духа, ми маємо можливість зустрітись із Богом, Його Пречистою Матір’ю та усіма угодниками Божими, що на небі моляться за нас», - сказав Митрополит Володимир.

На згадку про освячення храму Блаженніший Владика подарував церковній громаді ікону святителя і чудотворця Спиридона Триміфунтського, чия правиця цими днями перебуває  у місті Києві.

Окрім цього, Митрополит Володимир удостоїв благодійників будівництва храму церковними орденами та грамотами. Зокрема, були нагороджені:  орденами преподобного Нестора Літописця ІІ ступеня - громадський діяч Олександр Манзирєв та генеральний директор ВАТ «НіК» Ігор Недоспасов, орденом святої великомучениці Катерини - заступник голови КМДА Людмила Денисюк та інші.

За богослужінням також молились представники районної влади на чолі з головою Голосіївської районної державної адміністрації Сергієм Садовим.

Насамкінець Архіпастир благословив усіх присутніх іконочками Воскресіння Христового.

Перед освяченням храму Першосвятитель освятив місце під майбутній Спасо-Преображенський храм парафії.

Храм на честь ікони Божої Матері "Економіса" обладнаний в одному з приміщень колишнього кінотеатру, на базі якого планується створити духовно-просвітницький центр.  Настоятель парафії архімандрит Гавриїл (Рибальченко) зазначив, що «у радянські часи храми перетворювали на кінотеатри, тому нині відрадно спостерігати те, як починають відбуватися зворотні процеси». З минулого року розпочалося приведення приміщення у належний вигляд та проведення ремонтно-оздоблювальних робіт. Перше богослужіння у храмі було відслужено у цьогорічну пасхальну ніч.


Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

 

ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com