УКР РУС ENG 
   

ПОЛЬЩА. «Пересопницьке Євангеліє» було презентовано в чотирьох містах країни (ОНОВЛЕНО)З 7 по 10 травня факсимільне видання «Пересопницького Євангелія» делегація Української Православної Церкви презентувала в чотирьох містах Православної Автокефальної Церкви у Польщі, у тому числі – на батьківщині одного з переписувачів книги.

Щоб ознайомити широке коло громадськості сусідньої країни з однією з найбільших святинь українського народу – «Пересопницьким Євангелієм», з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та Блаженнішого Митрополита Варшавського і всієї Польщі Сави факсимільне видання української першокниги представлено у вибраних центрах Православної Автокефальної Церкви в Польщі.

Делегацію від Української Православної Церкви очолив архієпископ Львівський і Галицький Августин – голова Синодального військового відділу УПЦ. Разом із ним «Пересопницьке Євангеліє» у Польщі представляли: настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського монастиря в місті Одеса ігуменя Серафима (Шевчик) — голова Синодального відділу УПЦ «Церква і культура»; протоієрей Богдан Білас – секретар Львівського єпархіального управління та Ольга Щербакова – заступник голови Синодального відділу «Церква і культура».

Презентації унікального українського видання відбулися у чотирьох містах Польщі: це Варшава, Люблін, Сянік та Горлиця.

7 травня – Варшава. Організаторами зустрічі стали Християнська Богословська Академія.

Тут делегацію від УПЦ прийняв професор та проректор Академії єпископ Віктор (Височанський). Презентацію провела ігуменя Серафима, вступне слово виголосив архієпископ Августин, котрий також після закінчення зачитав дарчий Сертифікат від Київської Митрополії.

Після обіду архієпископ Августин та ігуменя Серафима відвідали, архієпископа Вроцлавського і Щецінського Єремію, ректора Богословської Академії, який перебував у лікарні.

Згодом делегацію прийняв Блаженніший Сава, Митрополит Варшавський і всієї Польщі. У зустрічі взяли участь: єпископ Віктор (Височанський), єпископ Семятицький Георгій, професор і голова Православної наукової секції ХБА. На завершення зустрічі ігуменя Серафима вручила Блаженнішому Митрополитові Саві ікону Пресвятої Богородиці.

З благословення Його Блаженства гості і господарі відвідали православний Будинок опіки в Станіславі, що під Варшавою.

Презентація викликала велике зацікавлення як центральних польських ЗМІ, так і українських, зокрема, тижневика «Наше Слово».

8 травня – Люблін.
Організували захід: Православна Люблінсько-Холмська єпархія, Українське товариство Любліна та гуманістичний відділ Люблінського університету імені Марії Кюрі-Склодовської.

У приміщенні Коронного Трибуналу, що знаходиться на Площі-Ринку Любліна, делегацію привітав архієпископ Люблінський і Холмський Авель. Урочисту зустріч відкрив і провадив голова Українського товариства Любліна доктор історичних наук професор Григорій Купріянович. Вступне слово виголосив архієпископ Авель, а доповідь на тему «Пересопницьке Євангеліє та його значення в українській культурі» – доктор гуманістичного відділу Люблінського університету імені Марії Кюрі-Склодовської — відомий український поет у Польщі Тадей Карабович.

Після виступу ігумені Серафими архієпископ Августин передав владиці Авелю примірник «Пересопницького Євангелія» і зачитав дарчий Сертифікат. На урочистостях були присутні: Генеральний консул України в Любліні Олег Горбенко, професор Генрик Гмітерек, декан Гуманістичного факультету УМКС та заступник президента міста Любліна Влодімєр Висоцкі.

Перед присутніми виступили ансамбль хору «Ірмос» під керуванням Маріанни Ярої та архієрейський хор Кафедрального собору Любліна під управлінням Андрія Боувлея. Презентація в Любліні відбулася під патронатом президента міста Адама Васілєвского. Її широко висвітлили воєводські ЗМІ – радіо і телебачення, польськомовні газети «Виборча» та «Кур’єр Люблінський», а також інтернет-портал Люблінської православної єпархії.

9 травня — Сянік на Підкарпатті. Організаторами заходу виступили: Перемишльсько-Новосанчівська єпархія, Історичний Музей Сянока та Культурознавчий Інститут Державної Вищої Професійної Сяніцької Колегії.

У приміщенні єпархіального управління делегацію привітав архієпископ Перемишльський і Новосанчівський Адам. Урочистість відбулася у Історичному музеї, який знаходиться в ранньо-середньовічному замку поблизу православного Кафедрального собору, в якому розміщена постійна виставка ікон XV-XVI-віків.

Присутніх привітали директор музею Вєслав Банах та Сяніцький благочинний протоієрей Юліан Феленчак. У вступній промові архієпископ Адам наголосив на важливості презентації Євангелія саме у Сяноці, адже звідси походив переписувач і художник Михайло Василієвич – син Сяніцького протопопа Василія Журавницького.

Тематичний реферат зачитала керівник церковного відділу музею Катажина Вінніцка. Після вручення архієпископом Августином примірника Євангелія владиці Адаму відбувся концерт фольк-групи «Відимо» (Керівник - Маріанна Яра). Насамкінець ігуменя Серафима відповіла на запитання журналістів.

10 травня - Горлиця на Лемківщині. Організували захід Перемишльсько-Новосанчівська єпархія і Центр православної культури «Елпіс» в Горлицях.

Ранком у Горлицькій церкві Святої Трійці, де перебувають мощі священомученика Максима Горлицького (Сандовича), була звершена Божественна літургія. Її очолили: архієпископ Адам, архієпископ Августин та єпископ Паїсій, вікарій Перемишльсько-Новосанчівської єпархії. Їм співслужили: намісник чоловічого монастиря села Висова ігумен Пафнутій, протоієрей Богдан Білас (Львів), протоієрей Роман Дубец (Горлиці), протоієрей Петро Пупчик (Криниця) та протодиякон Антоній Ярий. Богослужіння супроводжував єпархіальний хор «Ірмос» (диригент — Маріанна Яра).

Проповідь після прочитання Євангелія виголосив архієпископ Августин. (Владика Августин не вперше проповідував у Польщі і його проповіді з особливою увагою слухають молоді українці, що живуть за кордоном. — прим. Авт.).

Далі в актовій залі Центру православної культури «Елпіс» відбулося урочисте зібрання. З рефератом на тему «Пересопницьке Євангеліє» виступив настоятель Горлицької парафії протоієрей Роман Дубец, після чого відбулася мультимедійна презентація, яку провела ігуменя Серафима.
Своїми враженнями поділився з присутніми бургомістр міста Горлиця Казімєж Стерковіч. Владика Августин вручив примірник Євангелія єпископу Горлицькому Паїсію, а хор «Ірмос» виступив із невеличким концертом, який вів відомий лемківський поет Петро Трохановський-Мурянка.

Більш детальний опис презентацій факсимільного видання «Пересопницького Євангелія» у Польщі буде у спецвипуску квартальника «Антифон» Перемишльсько-Новосанчівської єпархії, який незабаром побачить світ із благословення архієпископа Адама (Польща) та архієпископа Августина (Україна).
 
ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com