УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій взяв участь у IX науково-практичній конференції «Людина і соціум в умовах глобальної кризи: погляд крізь призму суспільствознавства та богослов’я»21 травня з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій взяв участь у IX науково-практичній конференції «Людина і соціум в умовах глобальної кризи: погляд крізь призму суспільствознавства та богослов’я», що була організована Національною академією управління разом із Центром перспективних соціальних досліджень і проходила у стінах Національної академії управління.

На ній також були присутні релігійні діячі, богослови та науковці з різних галузей знань.

Єпископ Іларій виступив із доповіддю на тему: «Значення традиційних релігійних цінностей в умовах глобальної кризи», у якій зазначив, зокрема, що «відмова від концепції розвитку, орієнтованої лише на задоволення матеріальних потреб, і перехід до стану, в основі якого лежав би духовний людський розвиток, - лише перший крок на дорозі виходу з безвиході. Сучасна глобальна криза ставить перед богослов’ям, наукою про суспільство, і перш за все перед філософією історії нові нетрадиційні завдання. … Сьогодні багато відповідальних осіб «знаходять» цивілізаційний вибір України. Вони, проте, забувають, що він був зроблений ще тоді, коли створювалася державність Київської Русі, яку необхідно пов'язувати не лише з епохою Рюріка, Аскольда і Діра або Олега, а перш за все з обкресленим згодом духовним вибором – хрещенням Русі. … Таким чином, обійшовши або проігнорувавши православну традицію, можна привести Україну до національної катастрофи».

На завершення свого виступу владика Іларій нагадав присутнім слова Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира: «Подолати кризу, що з’явилася на шляху суспільства, зможе тільки особиста відповідальність кожного за реформування сучасного життя. Та навіть вона нічого не варта без християнського світогляду. Духовна людина – це людина, яка живе за заповідями Господніми, ставить духовні цінності вище за матеріальні, робить добрі вчинки не заради своєї користі, а заради любові до Бога та людства».

У ході засідання єпископ Іларій відповів на запитання учасників конференції.

Після завершення пленарного засідання владика, як Голова відділу релігійної освіти і катехізації при Священному Синоді УПЦ мав бесіду з ректором Національної академії управління Єрохіним Сергієм Аркадійовичем стосовно подальшої співпраці.
 
ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com