УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив столичний храм в ім’я святих апостолів Петра і Павла



10 липня Предстоятель Української Православної Церкви  освятив престол новозведеного храму святих первоверховних апостолів Петра і Павла у Святошинському районі міста Києва (вул. Тешебаєва, 54).

Його Блаженству співслужили секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр та духовенство району.

Після освячення Архіпастир звернувся до духовенства та вірян зі словами настанови про значення храму Божого в житті кожного християнина.

«Храм – це є насвятіша річ у житті людини і через те храм треба любити, до храму треба ходити, в храмі отримувати відпущення своїх гріхів та благодать, що укріплює протягом усього життя. Храм – це є  і школа, і лікарня, і місце нашого спілкування з Богом. У храмі починається наше життя через таїнство Хрещення і завершується тоді, коли проводжаємо ту чи іншу людину в останній шлях. Нехай це святе місце буде для багатьох із вас місцем постійного відвідування, гарячої молитви за нашу Святу Церкву, за нашу країну і за весь наш народ», - відзначив Предстоятель.

Після цього єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр звершив у храмі Божественну літургію.

ДО РЕЧІ. Храм зведено на місці невеличкої будівлі, де парафія звершувала богослужіння протягом семи років.

В 2000 році був заснований храм  на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних  радість». Будівлю  під церкву було орендовано у місцевого ЖЕКу, котрий використовував її як клуб.

Спочатку громада храму  сподівалася, що місцева  влада виділить  земельну ділянку для зведення типового храму з комплексом споруд. Проте, оскільки вирішення цього питання затримувалося, то  парафіяльна рада прийняла рішення про придбання орендованої будівлі. Тому з  кінця 2007 року  споруда храму належить церковній громаді. У зв’язку з цим з’явилася можливість переробити приміщення, щоб надати йому церковного вигляду. Був  встановлений новий дах з  куполом.

Окрім цього  громада продовжує  роботу з ціллю придбання  земельної ділянки для будівництва храму по вулиці Салютній, 1. Там планується  звести  храм в ім‘я святого праведного Іоанна Руського, частичка мощей якого є  святинею парафії.

В планах також передбачено спорудження невеликого  дерев’яного храму на  честь святого благовірного князя Олександра Невського. Це обумовлено тим, що неподалік від наміченого місця будівництва існував кам’яний храм.

При храмі діють іконописна майстерня та  недільна школа.

Святині храму: частки мощей апостола Андрія Первозваного та євангеліста Луки, святого праведного Іоанна Руського, святителів Тихона Московського, Луки Кримського, Іоанна Шанхайського,  а також  преподобних угодників Києво-Печерських.
 

ФОТОЛІТОПИС
































Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна Церква



Зворотний зв’язок: presschurch@gmail.com