УКР РУС ENG 
   

Завершилася паломницька поїздка Блаженнішого Митрополита Володимира до Святої Землі (ОНОВЛЕНО)З 17 по 22 Предстоятель української Православної Церкви відвідав Святу Землю.

Разом із Архіпастирем цими днями в Єрусалимі перебували декілька паломницьких груп із України (загальна кількість — 800 чоловік).

17 вересня Предстоятель Української Православної Церкви відбув до Єрусалиму.

18 вересня
Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Руське Олександрівське подвор’є в Єрусалимі. Саме на цій території старого міста знаходяться Судні врата, через які на Голгофу вели Спасителя. Блаженніший Митрополит та прочани з України вклонилися Порогу Судних врат та великому каменю з Голгофи, що зберігається на подвор’ї.

У храмі Олександрівського подвор’я Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію у співслужінні намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла, єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра (секретар Предстоятеля), єпископа Васильківського Пантелеімона, начальника Руської Духовної місії в Єрусалимі архімандрита Ісидора, кліриків місії та священиків-прочан із України.

За традицією під час подорожі до Святої Землі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та паломників з України у власній резиденції прийняв Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл. Предстоятеля УПЦ супроводжував посол України в Ізраїлі Ігор Тимофєєв та начальник Руської Духовної місії в Єрусалимі архімандрит Ісидор.

Під час зустрічі Блаженніший Патріарх Феофіл привітав прочан з України та подякував їм, що вони регулярно відвідують Святу Землю. У свою чергу Предстоятель нашої Церкви висловив слова вдячності за те, що Блаженніший Митрополит Володимир і Блаженніший Патріарх Феофіл обмінялися вітаннями та пам’ятними подарунками.

 У ніч з 18 на 19 вересня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію у Єрусалимському храмі Воскресіння Христового в Кувуклії Гробу Господнього. Предстоятелю УПЦ співслужили: представник Єрусалимського Патріархату митрополит Неапольський Амвросій, архієпископ Вишгородський Павел, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківський Пантелеїмон, начальник Руської Духовної Місії архімандрит Ісидор, духовенство Української та Єрусалимської Церков. За Божественною літургією молилися та причастилися декілька сотень прочан з України.

Блаженніший Митрополит та паломники вклонилися святим місцям, що зібрані під склепіннями Храму Воскресіння Христового: Гробу Господньому і місцю Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа; Святій Голгофі – місцю розп’яття Спасителя; Каменю Памазання – місцю, куди було покладено тіло Христа після зняття з хреста; місцю обрітення Животворящого Хреста Господнього тощо.

21 вересня, у день свята Різдва Пресвятої Богородиці, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в монастирі на Святій горі Фавор.

Архіпастирю співслужили намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківський Пантелеімон.

За богослужінням молилися паломники з України, що цими днями перебувають на Святій Землі.

23 вересня
Блаженніший Митрополит Володимир і супроводжуючі його особи відбули до Львова.

ДО РЕЧІ.
Також паломники з України цими днями відвідали місто Яффу, де знаходиться храм, побудований на місці воскрешення святим апостолом Петром праведної Тавифи, пройшли Хресним шляхом Спасителя вулицями старого міста Єрусалима, побувавши в усіх місцях, де, несучи хрест, зупинявся Господь; відвідали Єлеонцьку гору, де відбулося славне Вознесіння Христа, вклонилися місцю обрітення чесної глави святого пророка Іоанна Хрестителя. Перебуваючи в Єлеонському монастирі, архієреї та священики, які супроводжували паломницькі групи, відправили заупокійну літію за колишнім начальником Руської Духовної місії в Єрусалимі архімандритом Антоніном (Капустіним).

Прочани також відвідати Гефсиманський сад і вклонилися місцю (залишки каменя), де молився Христос перед Своїми стражданнями.

Була у програмі паломництва відвідання міста Віфлиєма, а саме печери, де народився Іісус Христос, далі — Горненського монастир, місце, де праведна Єлисавета проголосила Божій Матері піснеспів «Величить душа моя Господа…».

Традиційно прочани омилися в святій річці Йордан, далі відвідали Гору Блаженств, де Господь звернувся до людей із Нагорною проповіддю, а під час подорожі до Назарету побували на місці, де знаходився будинок Іосифа Обручника.
 
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com