Завершилася паломницька поїздка Блаженнішого Митрополита Володимира до Святої Землі (ОНОВЛЕНО) | Українська Православна Церква
 
  УКР РУС ENG 
   

Завершилася паломницька поїздка Блаженнішого Митрополита Володимира до Святої Землі (ОНОВЛЕНО)З 17 по 22 Предстоятель української Православної Церкви відвідав Святу Землю.

Разом із Архіпастирем цими днями в Єрусалимі перебували декілька паломницьких груп із України (загальна кількість — 800 чоловік).

17 вересня Предстоятель Української Православної Церкви відбув до Єрусалиму.

18 вересня
Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Руське Олександрівське подвор’є в Єрусалимі. Саме на цій території старого міста знаходяться Судні врата, через які на Голгофу вели Спасителя. Блаженніший Митрополит та прочани з України вклонилися Порогу Судних врат та великому каменю з Голгофи, що зберігається на подвор’ї.

У храмі Олександрівського подвор’я Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію у співслужінні намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла, єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра (секретар Предстоятеля), єпископа Васильківського Пантелеімона, начальника Руської Духовної місії в Єрусалимі архімандрита Ісидора, кліриків місії та священиків-прочан із України.

За традицією під час подорожі до Святої Землі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та паломників з України у власній резиденції прийняв Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл. Предстоятеля УПЦ супроводжував посол України в Ізраїлі Ігор Тимофєєв та начальник Руської Духовної місії в Єрусалимі архімандрит Ісидор.

Під час зустрічі Блаженніший Патріарх Феофіл привітав прочан з України та подякував їм, що вони регулярно відвідують Святу Землю. У свою чергу Предстоятель нашої Церкви висловив слова вдячності за те, що Блаженніший Митрополит Володимир і Блаженніший Патріарх Феофіл обмінялися вітаннями та пам’ятними подарунками.

 У ніч з 18 на 19 вересня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію у Єрусалимському храмі Воскресіння Христового в Кувуклії Гробу Господнього. Предстоятелю УПЦ співслужили: представник Єрусалимського Патріархату митрополит Неапольський Амвросій, архієпископ Вишгородський Павел, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківський Пантелеїмон, начальник Руської Духовної Місії архімандрит Ісидор, духовенство Української та Єрусалимської Церков. За Божественною літургією молилися та причастилися декілька сотень прочан з України.

Блаженніший Митрополит та паломники вклонилися святим місцям, що зібрані під склепіннями Храму Воскресіння Христового: Гробу Господньому і місцю Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа; Святій Голгофі – місцю розп’яття Спасителя; Каменю Памазання – місцю, куди було покладено тіло Христа після зняття з хреста; місцю обрітення Животворящого Хреста Господнього тощо.

21 вересня, у день свята Різдва Пресвятої Богородиці, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в монастирі на Святій горі Фавор.

Архіпастирю співслужили намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківський Пантелеімон.

За богослужінням молилися паломники з України, що цими днями перебувають на Святій Землі.

23 вересня
Блаженніший Митрополит Володимир і супроводжуючі його особи відбули до Львова.

ДО РЕЧІ.
Також паломники з України цими днями відвідали місто Яффу, де знаходиться храм, побудований на місці воскрешення святим апостолом Петром праведної Тавифи, пройшли Хресним шляхом Спасителя вулицями старого міста Єрусалима, побувавши в усіх місцях, де, несучи хрест, зупинявся Господь; відвідали Єлеонцьку гору, де відбулося славне Вознесіння Христа, вклонилися місцю обрітення чесної глави святого пророка Іоанна Хрестителя. Перебуваючи в Єлеонському монастирі, архієреї та священики, які супроводжували паломницькі групи, відправили заупокійну літію за колишнім начальником Руської Духовної місії в Єрусалимі архімандритом Антоніном (Капустіним).

Прочани також відвідати Гефсиманський сад і вклонилися місцю (залишки каменя), де молився Христос перед Своїми стражданнями.

Була у програмі паломництва відвідання міста Віфлиєма, а саме печери, де народився Іісус Христос, далі — Горненського монастир, місце, де праведна Єлисавета проголосила Божій Матері піснеспів «Величить душа моя Господа…».

Традиційно прочани омилися в святій річці Йордан, далі відвідали Гору Блаженств, де Господь звернувся до людей із Нагорною проповіддю, а під час подорожі до Назарету побували на місці, де знаходився будинок Іосифа Обручника.
 
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com