УКР РУС ENG 
   

23.07.2006. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Блаженніший Митрополит Володимир привітав архієпископа Антонія з Днем АнгелаУ п'ятницю, 23 липня, Церква Христова вшановує пам'ять преподобного Антонія Києво-Печерського, преподобного отця й молитовника, який жив у далекому ХІ ст. і просіяв великими подвигами та богоугодним життям. Він ніс у зневірений світ незгасаючий промінь Христової віри, започаткувавши чернече життя у серці Руської землі - Києві й заснувавши Києво-Печерську Лавру. Преподобний зібрав навколо себе багатьох чорноризців, які зреклися світу й почали нести поруч зі своїм духівником важкий хрест чернечого подвигу.

Пам'ять преподобного Антонія Києво-Печерського - подвійне свято для мешканців квітучого Подільського краю, адже у цей день святкує День Ангела керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви архієпископ Хмельницький і Шепетівський Антоній. Велика шана й любов спонукають людей, вдячних Богові за доброго архіпастиря - «будівничого храмів і душ», відвідувати у цей день святкове богослужіння у Свято-Покровському кафедральному соборі Хмельницького.

Так сталося й цього року. Літня спека не завадила багатьом архієреям України, духовенству єпархії та тисячам віруючих з Хмельницької й інших областей подолати сотні кілометрів, щоб привітати архієпископа Антонія з Днем тезоіменитства. У 2006 році День Ангела архієпископа Антонія співпав з ювілейною датою - 30-річчям служіння нашого владики Богові й людям у священному сані.

У п'ятницю, 23 липня, привітати Подільського архіпастиря з Днем тезоіменитства прибув сам Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, який очолив святкове богослужіння у Свято-Покровському кафедральному соборі Хмельницького. Окрім численного духовенства Хмельницької та інших єпархій, привітати архієпископа Антонія прибули архієреї УПЦ, а саме: архієпископи Рівненський і Острозький Варфоломій, Івано-Франківський і Коломийський Миколай, Володимир-Волинський і Ковельський Симеон та Почаївський Володимир.

О 9 ранку мелодійний передзвін сповістив хмельничанам про початок святкової служби, яку звершував Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні єпископів та священиків. Служба тривала до 11.30, після чого Митрополит Володимир урочисто привітав архієпископа з Днем Ангела та подарував іменинникові «Тихвинську» ікону Богородиці.

Після привітання Митрополита Володимира архієпископа Антонія поздоровляли архієреї, які прибули на свято, щоб по-братерськи розділити духовну радість. Згодом слово взяв голова облради І.Гладуняк, який привітав іменинника від імені Президента України Віктора Ющенка і вручив йому орден «За заслуги» ІІ ступеня. Цією високою державною нагородою указом Президента України №578/2006 від 26.06.06 владику було нагороджено «За вагомий особистий внесок у духовний і соціально-економічний розвиток України, утвердження конституційних прав і свобод громадян, з нагоди 10-ї річниці Конституції України».

Архіпастиря також вітали численні священнослужителі та віруючі подоляни. Свято завершилося урочистим прийомом та благодійним обідом більш як на 350 чоловік. Вдячні гості бажали архіпастирю багатоліття та Божої допомоги у величній справі служіння на благо Церкви Православної та українського народу.


(26 липень 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com