УКР РУС ENG 
   

09.09.2006. КИЇВ-ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Під час архіпастирського візиту на Дніпропетровщину Блаженніший Митрополит Володимир взяв участь у торжествах з нагоди 230-річчя міста й освятив новий єпархіальний центрРано вранці в суботу, 9 вересня, діти недільної школи Свято-Володимирського храму, численні віруючі та духовенство на чолі з митрополитом Дніпропетровським і Павлоградським Іринеєм зібралися на залізничному вокзалі, щоб хлібом-сіллю й сердечним вітанням зустріти Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира.

Відразу по приїзді Першосвятитель очолив подячний молебень у кафедральному соборі. Йому співслужили митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, архієпископи Криворізький і Нікопольський Єфрем, Вишгородський Павел, єпископи Ізюмський Онуфрій і Васильківський Лука, а також єпархіальний клір. За молебнем Блаженніший владика прочитав молитву про місто та жителів. Також звучало прохання про те, щоб Премудрий Творець із прихильністю поглянув на мешканців, дарував їм мудрість і розум, зігрів їхні серця любов'ю до Бога та ближнього, з'єднав у братолюбстві, дав мир, тишу, радість духу, згоду, благополуччя кожній родині, а також щедрі земні плоди.

Продовжилося святкування відкриттям нового центру єпархіального управління. Його Блаженство прочитав молитву на освячення будинку й скульптури великомучениці Катерини - покровительки міста. Після традиційного перерізання стрічки Блаженніший владика окропив святою водою службові приміщення.

З моменту закладення першого каменю у фундамент єпархіального центру минуло чотири роки. За цей час багато людей вклали в його будівництво свої вміння та працю. За ревне старання й допомогу Його Блаженство удостоїв високих нагород численних меценатів, зокрема: губернатора області Надію Миколаївну Дєєву, голову облради Юрія Григоровича Вілкула, мера міста Івана Івановича Куліченка, чотирьох колишніх губернаторів Дніпропетровщини - Миколу Антоновича Швеця, Володимира Григоровича Яцубу, Сергія Павловича Касьянова та Юрія Івановича Єханурова, які, обіймаючи свого часу посаду глави регіону, виявляли увагу до церковних потреб і будівництва центру. Всього орденами й медалями були нагороджені 78 осіб.

У свою чергу керівництво області також відзначило працю Предстоятеля УПЦ і Дніпропетровського архіпастиря. З огляду на багатогранну роботу з відродження й розвитку духовності в регіоні, губернатор області Надія Дєєва нагородила Блаженнішого Митрополита нагрудним знаком «За розвиток регіону» й подарувала іменний годинник. Такої ж нагороди був удостоєний і митрополит Іриней.

Після офіційної церемонії відбулася прес-конференція для журналістів, під час якої Його Блаженство й митрополит Іриней відповіли на питання, що стосувалися нового єпархіального центру та його призначення.

Перебування Його Блаженства на Дніпропетровській землі продовжилося Всенічним бдінням у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. Після богослужіння Предстоятель відвідав соборний некрополь, де на могилах покійних архієреїв і священнослужителів звершив коротку заупокійну літію. Завершилося свято ювілейного Дня народження міста яскравим і вражаючим салютом.

Другий день перебування Блаженнішого Митрополита Володимира на Дніпропетровщині, неділя, 10 вересня, розпочався з Божественної літургії, яку очолив Предстоятель у головному храмі міста.

По закінченні молебню Дніпропетровський архіпастир звернувся до високого гостя з подячним словом. «Ми хочемо, Ваше Блаженство, пройти з Вами все життєве поприще, - сказав зокрема владика Іриней, - і досягти по милості Божій обителей Небесних. Це мета, заради якої ми живемо, трудимося, молимося, подвизаємося». Після привітальних слів митрополит Іриней підніс у дарунок Блаженнішому владиці блюдо, виготовлене спеціально до свята, на якому зображений новозведений єпархіальний центр.

У свою чергу Його Блаженство сказав: «Я хочу сердечно подякувати вам за святі молитви, які ми піднесли в храмі Святої Трійці. Я зізнаюся вам у тім, чим було переповнено моє серце ці два дні. Мені було легко з Вами молитися, дуже легко. Тому я роблю висновок, що з нами був Бог, Який сказав, де двоє або троє зберуться в Ім'я Моє, там Я посеред них. Мені легко було тому, що Дух Святий був з нами. Я бажаю вам таких благодатних дарів, милості Божої й благодаті Святого Духа, які будуть супроводжувати вас усіх на шляху спасіння. Нехай між вами завжди буде мир, любов і взаєморозуміння, які я побачив і відчув за час перебування у вашому місті. Їдучи, я несу з собою теплоту ваших сердець і ваших святих молитов, ними я зміцнюю свою неміч і вірю, що так буде завжди».

Продовжився візит Блаженнішого Митрополита Володимира відвідуванням визначних історичних місць. Предстоятель благословив організаторів й учасників другого фестивалю «Дніпровський дзвін-2006», що проводиться поруч зі Свято-Миколаївським храмом на Монастирському острові, відвідав храмовий комплекс на честь Іверської ікони Божої Матері, що його городяни називають «Золотими воротами міста», і Спасо-Преображенський кафедральний собор.

Увечері Його Блаженство був присутній на святковому концерті камерного хору Дніпропетровської обласної філармонії під управлінням художнього керівника Ольги Пучкової, котрий виконав для городян і гостей міста твір Сергія Рахманінова «Всенічне бдіння». Цей концерт на площі перед Спасо-Преображенським кафедральним собором став уже традиційним у світлі святкування Дня міста. Але цього року до нього приєдналися ще кілька колективів - хор учнів регентської школи під управлінням ієрея Романа Романенка й архієрейський хор Спасо-Преображенського собору під управлінням диякона В'ячеслава Марцинкова.

Пізно ввечері на залізничному вокзалі митрополит Іриней, духовенство й віруючі під гучне багатоліття проводжали Блаженнішого владику.

Диякон Георгій Скубак

Фото автора   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com