УКР РУС ENG 
   

21.09.2006. КИЇВ. У день свята Різдва Пресвятої Богородиці Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в Академічному храмі Києво-Печерської ЛавриСьогодні, 21 вересня, у «шкільному» храмі Київської духовної академії й семінарії престольне свято - Різдво Божої Матері. Урочисту Божествену літургію тут очолив Предстоятель Української Православної Церкви. Йому співслужили архієпископи Переяслав-Хмельницький Митрофан, Уфимський і Стерлитамакський Нікон, викладачі Київських духовних шкіл і насельники Києво-Печерської Лаври у священному сані.

Звертаючись до присутніх, Блаженніший Митрополит Володимир розповів про визначну подію в історії Церкви, яка в майбутньому вплинула на спасіння людей від влади зла та гріха, а також наголосив на вирішальному значенні особистого подвигу Діви Марії в житті кожного християнина.

«Різдво Богоматері - це початок неосяжної для людського розуму таємниці Боговтілення і нашого спасіння, - відзначив Архіпастир. - У день Різдва Владичиці нашої Богородиці звернімось до Неї і проситимемо Їі - Пречисту і Пренепорочну, щоб Вона допомагала нам перемагати гріх і всяку нечистоту, щоб ми могли чистим серцем славити Бога і радіти у Ньому.

Хто звертається до Неї з вірою і надією, не залишиться безутішним і не почутим, бо Їй дана благодать молитися за нас і допомагати нам».

Також Блаженніший Митрополит Володимир привітав з престольним святом ректора, викладачів і студентів київських духовних шкіл. Майже щодня вони підносять тут свої молитви, адже храм - це невід'ємна складова будь-якого духовного навчального закладу. От і йдуть сюди вони - у майбутньому пастирі Святої Церкви: хтось подякувати, хтось - попросити, хтось, щоб розділити молитовну радість. Із храму починається для будь-якого учня життя в духовній школі. Кожний із них, напевно, пам'ятає, як несміливими кроками переступав поріг цієї святині, як упродовж навчального року переживав у цих стінах життєві радощі й суми.

Приходять сюди й випускники, щоб подякувати Богові за те, що сподобив їх провести кращі роки свого життя саме тут - у Києво-Печерській Лаврі.


(21 вересень 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com