УКР РУС ENG 
   

25.09.2006. КИЇВ-ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди святкування Святогірської Зимненської ікони Божої МатеріТрадиційно, в день святкування Зимненської ікони, в неділю, 24 вересня, Свята гора збирає тисячі паломників з усієї округи. Цьогоріч урочисту всенічну у Святогірському Успенському Зимненському ставропігіальному жіночому монастирі Володимир-Волинської єпархії ввечері напередодні свята, 23 вересня, очолив Блаженніший Митрополит Володимир, а вранці, через величезну кількість богомольців, яких не міг усіх вмістити Успенський собор обителі, богослужіння велося просто неба. Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру співслужили митрополит Луцький і Волинський Нифонт, архієпископи Львівський і Галицький Августин, Володимир-Волинський і Ковельський Симеон, Почаївський Володимир, єпископ Мукачівський і Ужгородський Агапіт та численне духовенство.

Під час Божественної літургії Предстоятель возвів ігумена Олександра (Драбинка) у сан

архімандрита.

Святкове богослужіння завершилося хресним ходом з чудотворною іконою навколо Успенського собору монастиря. «Багато поневірянь зазнала Зимненська обитель протягом історії, - відзначив у своїй проповіді Блаженніший Митрополит Володимир, - але з поверненням чудотворної ікони вона відродилася після років руйнації і продовжує нести свою спасительну місію».

Зимненська ікона Богоматері - одна з найшановніших святинь в Україні. Згідно з переданням, цією іконою Константинопольський патріарх Миколай благословив святого рівноапостольного князя Володимира на шлюб з візантійською царівною Анною. З 1995 року святиня перебуває у Святогірському Зимненському жіночому монастирі на Волині.

Після святкових урочистостей Блаженніший владика оглянув монастирську територію та поспілкувався з сестрами, які завжди радо зустрічають Предстоятеля в стінах своєї обителі.

Того ж дня ввечері Його Блаженство відбув до Свято-Успенської Почаївської Лаври.


(25 вересень 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com