УКР РУС ENG 
   

29.09.2006. КИЇВ – ДОНЕЦЬК. Першу Божественну літургію в Свято-Преображенському соборі обласного центру звершив Блаженніший Митрополит ВолодимирУ п'ятницю, 29 вересня, за святковою Божественною літургією в Свято-Преображенському кафедральному соборі молилися десять архієреїв на чолі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили митрополити Одеський та Ізмаїльський Агафангел, Донецький і Маріупольський Іларіон, Луганський і Старобільський Іоанникій, архієпископ Ровенський і Острозький Варфоломій, єпископи Аліпій, Почаївський Володимир, Ізюмський Онуфрій, Святогорський Арсеній і Васильківський Лука. У соборі в цей день молилися клірики Донецької, Горлівскої та інших єпархій, а також намісники, ігумені, насельники й насельниці монастирів Донбасу.

Напередодні Божественної літургії у Свято-Преображенський собор зі Свято-Миколаївського кафедрального врочисто перенесли Почаївську ікону Божої Матері. Перед нею був відслужений молебень.

На службі у соборі були присутні представники обласної та міської влади на чолі з Прем'єр-міністром України Віктором Януковичем, керівники виробничих підприємств та організацій.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир привітав усіх з 15-літнім ювілеєм Донецької єпархії. На цей день припало ще дві знаменні дати: 15-ліття архієрейської хіротонії та 10-ліття перебування в Донбасі митрополита Донецького й Маріупольського Іларіона.

Архіпастир подякував духовенству й віруючим, а також усім, хто попрацював задля відродження православ'я на донецькій землі. На знак вдячності за архіпастирське опікування Донбасом Блаженніший Митрополит Володимир нагородив митрополита Іларіона орденом святого апостола Іоанна Богослова. У відповідному слові владика щиро подякував священноначалію Української Православної Церкви за високу оцінку його праці; він побажав довгих і спокійних років життя Предстоятелю, а присутнім - допомоги Божої.

Потім до вірян звернувся Прем'єр-міністр України Віктор Янукович. Він привітав ієрархів, священнослужителів і віруючих з ювілеєм єпархії та висловив упевненість у тому, що з Божою допомогою підкріплюваний вірою народ зможе подолати будь-які труднощі, що зустрічаються йому в сучасну нелегку епоху. Після цього він подарував громаді Свято-Преображенського кафедрального собору стародавню ікону святителя й чудотворця Миколая.

Закінчення офіційних урочистостей у Донецькій єпархії було відзначено урочистим передзвоном дзвонів Свято-Преображенського кафедрального собору та виступом духового оркестру Палацу культури металургів.

Ювілейні урочистості в Донецькій єпархії викликали великий інтерес усієї громадськості Донбасу та інших регіонів України; хроніка святкування широко висвітлювалася в засобах масової інформації - на телебаченні, радіо, у періодичних друкованих та електронних виданнях.

Прес-служба Донецької єпархії   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com