УКР РУС ENG 
   

03.11.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь Різдва Пресвятої БогородиціУ п'ятницю, 3 листопада, Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці в селі Глібівка Вишгородського району Київської області. Його Блаженству співслужили благочинний протоієрей Димитрій Денисенко та священики єпархії. Свою проповідь під час богослужіння Блаженніший Владика присвятив рівноангельському життю Пресвятої Богородиці, її непохитній вірі у Промисел Божий навіть тоді, коли всі зовнішні події, здавалося б, пророкували неминучі проблеми, її доброті та людяності навіть до ворогів. Багато Архіпастир говорив про храм Божий та його значення в житті кожної віруючої людини.

«Храм Божий, за словами святих отців, - це Небо на землі, - зазначив Блаженніший Митрополит Володимир. - Ми покликані до нього заради нашого спасіння. Як на Небі, оточивши Престол Божий, моляться ангели, так і на землі вони - незримі в кожному храмі. Там, де звершується богослужіння, де прикликається ім'я Господнє - там Він невидимо предстоїть зі своїми ангелами й архангелами. Про це свідчать історія та досвід нашої релігії, святі угодники Божі, такі як преподобні Серафим Саровський, Сергій Радонезький та багато інших. Насельники монастиря неодноразово бачили, як ангели допомагали служити Божественну літургію преподобному Сергію Радонезькому. Преподобний Серафим Саровський під час Літургії бачив Бога, благословляючого народ, який перебував у храмі. Преподобні Антоній і Феодосій Печерські неодноразово під час богослужіння спілкувалися з Пречистою Божою Матір'ю та ангелами. І таких прикладів -безліч.
Храм має велике значення в житті кожного з нас. Тут ми збираємося для молитви, спілкуємося з Богом. А молитва - це дар Божий, даний нам для того, щоб ми спілкувалися з Ним і розуміли Волю Його, щоб ми менше грішили, а згрішивши - розкаялись».

На згадку про спільну молитву вірних і священиків разом зі своїм Предстоятелем Блаженніший Митрополит Володимир подарував громаді ікону «Собор преподобних Києво-Печерських».
(06 листопада 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com