УКР РУС ENG 
   

08.10.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь преподобномучениці ПараскевиУ середу, 8 листопада, у день пам'яті великомученика Димитрія Солунського, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Свято-Благовіщенський чоловічий монастир у смт. Бортничі, де освятив храм на честь преподобномучениці Параскеви, цілительки очей. Його Блаженству співслужили намісник обителі архімандрит Варлаам (Гергель) і священнослужителі Київської єпархії. Блаженніший Владика відвідав місце будівництва Свято-Благовіщенського собору.

Митрополит Володимир привітав паству та парафіян монастиря зі святою подією - будівництвом нового храму та освяченням церкви на честь преподобномучениці Параскеви. «У кожному храмі живе Божа благодать. Так створив Господь і так заснував Святу Церкву, щоб після П'ятидесятниці в Церкві почивала благодать Святого Духа, яка осіняє, освячує та наставляє нас на шлях істини і вічної правди. Не випадково в церковних піснях є слова про те, що ми стоїмо в земному храмі, але вважаємо, що стоїмо в Небесному. У храмі ми разом з дванадцятьма апостолами приступаємо до Чаші Христової, разом з Божою Матір'ю та улюбленим учнем Господнім Іоанном Богословом стоїмо перед Розп'яттям Христовим, переживаємо, як Йосиф з Никодимом, знявши Пречисте Тіло Христа й підготувавши Його до поховання, разом з жінками-мироносицями поспішаємо вийти назустріч Воскресінню Христовому, що дало нам нове життя й благодать. Нехай у цій обителі звучить молитва, котра славитиме Бога в Трійці єдиносущій і нероздільній».

Блаженніший Митрополит Володимир подарував на молитовну пам'ять наміснику та братії монастиря ікону Божої Матері й нагородив меценатів церковними орденами та грамотами. Орденом святого рівноапостольного великого князя Володимира II ступеня нагороджений голова податкової адміністрації м. Києва Ігор Пархоменко, орденом преподобного Нестора Літописця II ступеня - депутат Дарницької райради м. Києва Микола Кирилюк, депутат Одеської міськради Ірина Вишневська та директор ЗАТ «Дніпровський» Валентин Нешта.

Потім Предстоятель УПЦ разом з віруючими хресним ходом пройшов до того місця, де планується будівництво головного храму обителі - Свято-Благовіщенського собору. Тут було відслужено молебень і возлито святий єлей на місце, де буде зводитися Благовіщенський собор. Будівництво комплексу розпочалося в червні цього року, а завершити планується до 2010 року. До монастирського комплексу входять: собор, братній корпус з церквою преподобної Пелагії Тіноської, трапезна, паломницький готель, бібліотека, недільна школа, зала засідань і лікувальні кабінети, де лікарями будуть священнослужителі, богадільня, а також ігуменські приміщення.

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com