УКР РУС ENG 
   

09.10.2006. КИЇВ. У Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври відбувся постриг випускників Київської духовної семінарії у читцівУ четвер, 9 листопада, у день пам'яті преподобного Нестора Літописця, перед початком Божественної літургії в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Володимир звершив над випускниками Київської духовної семінарії постриг у читців. Посвята в цей чин - це архієрейське благословення й рукопокладання на знак утвердження посвячуваного в церковній посаді. У давнину, як і нині, в обов'язки читців входило читання Святого Письма (Апостол) під час богослужіння. Вони були хоронителями священних книг, повинні були запалювати світильники у вівтарі та нести їх перед священиками у певних випадках.

Хіротесія (рукопокладання) відбувається таким чином: архієрей покладає на посвячуваного руки й виголошує першу молитву, в якій просить Бога просвітити його благодаттю Святого Духа для читання Святого Письма народу Божому. Після співу спеціальних тропарів відбувається постриг; потім, після одягання в малу фелонь, посвячуваному дається архієрейське благословення.

Після цього зачитується друга молитви, в якій Господа просять дарувати тому, хто посвячується, премудрість і розум у поучанні та читанні Святого Письма в храмі. Зачитуванням місця з апостольських послань пострижений свідчить про початок свого служіння в Церкві.

Після благословення посвячуваний одягає стихар, що символізує святість цього послуху, а архієрей зачитує повчання про обов'язки читця. Закінчується хіротесія архіпастирським благословенням і повчанням. Зазвичай цього дня вихованці духовної семінарії причащаються, але не у вівтарі, як священики, а на солеї, як миряни.

Після закінчення чину постригу у чтеців Предстоятель Української Православної Церкви звершив у Трапезному храмі Божественну літургію. Йому співслужили керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, намісник Глинської пустині єпископ Васильківський Лука, а також викладачі Київських духовних шкіл у священному сані.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com