УКР РУС ENG 
   

17.11.2006. КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив чин освячення храму на честь Собору святого Архістратига Михаїла з усіма Небесними СиламиУ четвер, 16 листопада, Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, освятив храм на честь Собору святого Архістратига Михаїла з усіма Небесними Силами в селі Михайлівка-Рубежівка Києво-Святошинського благочиння Київської єпархії.

«Щиро вітаю вас з освяченням нового престолу й відновленням храму Божого. Також хочу поздоровити з наступаючим престольним святом і побажати допомоги Божої та заступництва святих Небесних Сил безтілесних», - сказав Блаженніший Митрополит Володимир, звертаючись до парафіян освяченого храму. Блаженніший Владика на молитовну пам'ять подарував храму ікону всіх преподобних Києво-Печерських, а парафіянам - іконки Божої Матері й чудотворця Миколая.

Сільський голова Михайло Рябчук подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру за архіпастирський візит та освячення престолу в місцевому храмі. На освяченні були присутні Гетьман українського козацтва Володимир Михайлов та представники районної адміністрації.

Історична довідка від офіційного сайту Української Православної Церкви:

На початку XVII століття на території села був діючий стародавній храм на честь свт. Іоанна Хозевита. Його закладка відбулася 24 квітня 1782 року. 1835 року храм згорів від удару блискавки. Згодом на місці фундаменту побудували шкільний спортивний майданчик. У 1855 році був відбудований і освячений храм Собору святого Архістратига Михаїла з усіма Небесними Силами.

У 1899-1900 роках стару дерев'яну церкву, що знаходилася на місці спортивного майданчика, розібрали й продали у селище Нова Гребля. Кошти від продажу використали для зведення нової церкви. Будівництвом храму, який заклали в червні 1900 року, керував місцевий поміщик (ім'я не збереглося). Він наказав брати участь у будівництві церкви одному або двом представникам від кожної селянської родини протягом трьох днів на тиждень. Лісу потрібно було багато, тому кожен, хто мав коней і віз, возив ліс. Будували церкву п'ять років поспіль - до 1905 року. Першу службу звершили 21 листопада 1905 року. Архієрейську службу очолював Митрополит Київський і Галицький Флавіан (Городецький).

На території храмового комплексу, крім храму Собору святого Архістратига Михаїла з усіма Небесними Силами, стояли будинки настоятеля, диякона та регента, за ними - храм святителя Іоанна Хозевита та будинок парафіяльної школи. Нині у приміщенні школи знаходиться лікарня. За вівтарем Михайлівського храму був цвинтар, де поховані всі настоятелі, ктитори, власники земель і люди, які плідно працювали на духовній ниві.

Під час більшовицької революції та громадянської війни храм продовжував діяти. Після того як більшовики прийшли до влади в Києві, у 1919 році було знесено церковний цвинтар. Потім більшовики сказали, що два храми в одному селі - забагато, і знесли старий храм на честь святителя Іоанна Хозевита.

1919 року закрили й Михайлівський храм. Стіни залишили, а куполи знесли. У храм перенесли центр агітації богоборців. Ікони під час першого руйнування храму вціліли. Їх рознесли по будинках парафіяни. А ось про долю часточки мощей преподобного Агапіта Печерського точної інформації немає. За розповідями старих жителів села, її відвіз у Канаду один з місцевих мешканців.

У 1921 році зусиллями селян, які зберегли куполи й іконостас у розібраному виді, храм був відроджений і богослужіння відновилися.

Згодом храм знову закрили, і куполи були знесені. Будинок церкви став зерносховищем. Духовенство й найбільш стійкі у вірі парафіяни потрапили у табори.

У часи Великої Вітчизняної Війни церкву знову відновили. Новий настоятель отець Володимир Яроцький відродив парафіяльне життя; відкрилася церковна школа. Перед приходом Радянської Армії німецько-фашистська окупаційна адміністрація храм закрила й використовувала його як стайню. Після звільнення села богослужіння не припинялося до 1953 року.

З приходом до влади Хрущова храм знову закрили. Колоди відправили на будівництво корівників і свинарників, частину ікон спалили, іншу частину заховали віруючі. Храм переоблаштували на місцевий клуб, а вівтар став сценою та кіноекраном.

1989 року жителі села зареєстрували громаду і відкрили церкву. У 1995 році були відновлені дзвіниця та іконостас, а ще через п'ять років, у 2000-ому, храм облаштували чотирма невеличкими куполами.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com