УКР РУС ENG 
   

21.11.2006. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Блаженніший Митрополит Володимир вперше звершив Божественну літургію в храмі рідного села архієрейським чиномЗ 20 по 21 листопада Предстоятель Української Православної Церкви з архіпастирським візитом перебував у Хмельницькій єпархії. Він відвідав рідне село Марківці Летичівського району Хмельницької області, де провів свої дитячі роки.

У понеділок, 20 листопада, звершив чин переосвячення Свято-Архангело-Михайлівського храму. Довгий час місцева громада не мала можливості відремонтувати цю пам'ятку духовності - «реабілітувати» церкву після 70-річного атеїстичного свавілля. Та нарешті це вдалося здобити на конти Блаженнішого Митрополита Володимира, молитвами настоятеля та стараннями місцевих жителів.

Не дивно, що за цю справу взявся саме Архіпастир, адже в дитячі роки він ніс тут різні послухи у славу Божу.

У вівторок, 21 листопада, у день престольного свята Свято-Архангело-Михайлівського храму, Предстоятель Української Православної Церкви звуршив святкову Божественну літургію. Йому співслужили архієпископ Хмельницький і Шепетівський Антоній, намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел й священики регіону. До речі, це перше богослужіння в цьому храмі, яке Блаженніший Митрополит Володимир звершив архієрейським чином. Протягом багатьох років це було неможливо через заборони і переслідування Церкви атеїстичною владою.

Після читання Євангелія Архіпастир звернувся до присутніх із вітальним словом. «Нехай святі ангели і архангели підтримують вас у хвилини скрути, - сказав зокрема Блаженніший Владика. - Постійно звертайтеся до них у своїх молитвах і вірте, що голос чистого серця не може залишитися непочутим». Також він подякував віруючим і настоятелю, які багато років постійно трудилися на ниві відродження храму у Марківцях. На добру згадку про цю подію Архіпастир подарував громаді ікону всіх преподобних Києво-Печерських.

Цього ж дня Блаженніший Митрополит Володимир за традицією відвідав марківське кладовище. Тут він відслужив заупокійну літію - молився про своїх батьків, Маркіана Арсеньовича та Феодосію Іванівну та інших спочилих односельчан. Живі квіти прикрасили батьківські могили Предстоятеля Української Православної Церкви.
(22 листопада 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com