УКР РУС ENG 
   

07.01.2007. КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви очолив урочисті богослужіння з нагоди свята Різдва ХристовогоУ суботу, 6 січня, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Всеношну в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Йому співслужили намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, вікарій Київської Митрополії єпископ Бориспільський Антоній, насельники монастиря та викладачі Київської духовної академії в священному сані.

Привітати духовенство на чолі з Предстоятелем, а також помолитися напередодні свята до собору прийшли Прем'єр-міністр України Віктор Янукович, міністр фінансів Микола Азаров, Віце-прем'єр-міністр з питань гуманітарної політики Дмитро Табачник, Віце-прем'єр-міністр з питань паливно-енергетичного комплексу Андрій Клюєв, міністр внутрішніх справ Вались Цушко, міністр економіки Володимир Макуха, а також представник посольства Федеративної республіки Німеччина Дитмар Штюдеман.

Вечірні богослужіння того дня звершувалися в усіх храмах Києво-Печерської Лаври.

У день Різдва, неділю, 7 січня, з нагоди свята в обителі було звершено п'ять Божествених літургій. Віруючі молилися у храмі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», в академічному храмі на честь Різдва Божої Матері, в Трапезному храмі в ім'я преподобних Антонія і Феодосія Печерських, а церква на честь Різдва Христового, яка знаходиться у Дальніх печерах, відзначила престольне свято.

Пізню Літургію в Успенському соборі Лаври очолив Блаженніший Митрополит Володимир - йому співслужили намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан та завідуючий канцелярією єпископ Бориспільський Антоній.

Архієпископ Вишгородський Павел зачитав Різдвяне послання Святійшого Патріарха Алексія II. А Блаженніший Митрополит Володимир у своїй проповіді розповів про вирішальне значення Різдва для кожної людини і закликав віруючих у годину скрути та смутку частіше згадувати про цю подію, знаходити у ній втіху, а в молитві до Пресвятої Богородиці та Богонемовляти - сили жити далі та йти до свого спасіння.

Олександр Андрущенко

Фото Максима Брусники   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com