УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин прощення18 лютого, у Прощену неділю, за древньою церковною традицією, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні вікарних архієреїв, лаврського та академічного духовенства відслужив вечірню, наприкінці якої звершив молитвослів'я перед початком Святої Чотиридесятниці.

Блаженніший Владика звершив чин прощення та благословив віруючих святими хрестиками, освяченими на іконі із часткою Животворящого Древа, яка перебувала в Києві влітку минулого року.

Чин прощення бере свій початок зі святоотецької традиції, яка існувала в Єгипті. Напередодні Великого посту монахи розходилися по пустелі на сорок днів. Для деяких з них перебування в пустелі, через неймовірну складність природних умов ставало останнім випробуванням на землі. Тому перед розлукою ченці просили один в одного пробачення за всі образи, неначе перед смертю. І, звісно, самі від усього серця прощали інших. Кожний розумів, що ця зустріч може бути останньою.

З часом ця традиція перейшла у богослужіння всіх Церков.


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com