УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У четверту неділю Великого посту Церква згадує преподобного Іоанна ЛіствичникаУ неділю, 18 березня, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні архієпископа Вишгородського Павла, архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана, єпископа Бориспільського Антонія звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Під час богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир нагородив насельників монастиря високими церковними нагородами, а також звершив ієрейську хіротонію регента хору Київських духовних шкіл - ієромонаха Романа (Підлубняка).

За давньою церковною традицією, у четверту неділю Великого посту Церква згадує високий подвиг постницького життя в особі подвижника IV століття - преподобного Іоанна Ліствичника. З 17 до 60 років святий подвизався на Синайській горі й у своєму творінні «Ліствиця Раю» зобразив шлях поступового сходження людини до духовного зростання, немов би по драбині, яка сходить від землі до вічно перебуваючої слави. Таких сходинок у «Ліствиці» 30, по кількості років земного життя Спасителя до початку Його суспільного служіння. Чесноти розташовані у звичайному їх порядку та послідовності - від підготовчих і нижчих - до вищих.


(19 березень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com