УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Під час святкового богослужіння у Неділю Ваій Предстоятель Української Православної Церкви привітав регента Митрополичого хору з 80-річчямУ неділю, 1 квітня, у день свята Входу Господнього до Ієрусалиму, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Йому співслужили намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, єпископ Бориспільський Антоній, а також насельники Лаври та викладачі Київських духовних шкіл у священному сані.

Під час Літургії Блаженніший Владика звершив дияконську хіротонію -свого старшого іподиякона Євгена Радзіховського він возвів у сан диякона. «Відтепер служба Божа - це не лише частина твого життя, але й служіння. Бажаю, щоб нічого не заважало тобі здійснювати його з радістю та благоговінням», - зазначив Блаженніший Митрополит Володимир, благословляючи новопоставленого на новий шлях.

Після закінченні богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви привітав регента Митрополичого хору Михайла Семеновича Литвиненка з 80-літнім ювілеєм та нагородив його орденом преподобних Антонія та Феодосія Печерських I ступеня. «Цього радісного дня бажаю вам Божої допомоги, - сказав, зокрема, Архіпастир. - Всі знають вас, як сильну, мужню та віруючу людину. Ваш хор протягом багатьох років прикрашає святкові богослужіння. Тож нехай Всемилостивий Господь і надалі благословляє ваші труди та творчі звершення».

На Літургії також були присутні Міністр культури та мистецтв України - Юрій Богуцький та заступник Київського міського голови Віталій Журавський.

Напередодні ввечері, Блаженніший Владика звершив Всеношну у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври, під час якої звершив освячення гілок верби.

Це свято ще має назву Неділя Ваій (гілок), або Вербна неділя, що пов'язано зі звичаєм освячувати пальмові гілки, які у нас замінюються вербою. Ці зеленіючі гілки служать знаменням перемоги над смертю та воскресіння Христа.

Максим Сидоренко
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com