УКР РУС ENG 
   

25.09.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир направив вітальне послання учасникам VI-х Успенських читаньПерше засідання конференції у неділю, 24 вересня, розпочалося виступом керуючого справами УПЦ архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана, який зачитав послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира до учасників VI-х Успенських читань.

«Успенські читання для нас вже стали традиційними. Вони завжди молитовно починаються в Києво-Печерській Лаврі і збирають провідних богословів з усього православного світу, - сказано у посланні. - Тема «Людська цілісність і зустріч культур» нині є надзвичайно актуальною. Ми стали свідками паралельного існування двох тенденцій у розвитку світових цивілізацій - об'єднання народів, держав і культур та їхнє протиставлення, що призводить до початку воєн та насилля. Ці дві тенденції взаємовиключають одна одну, й тому світ стоїть на межі самознищення. Щоб запобігти цим деструктивним процесам, люди повинні навчитися ставитися одне до одного як до образу й подоби Божої, адже Христос розіп'ятий був на хресті за всіх нас, незалежно від національності та культури. Щоб навчитися поважати одне одного, людство повинно спиратися на євангельські цінності».

У посланні Блаженніший Митрополит Володимир також зазначив, що ні глобалізація, ні боротьба з тероризмом, які ми зараз спостерігаємо на світовій арені, не мають сенсу без Бога та Його вчення. Християнство є однією з найбільших моральних сил на планеті, й Православна Церква за 2000-літній досвід має що сказати і запропонувати сучасному світу.

Детальніше про роботу Успенських читань дивіться на сайті «Православіє в Україні».


(25 вересень 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com