УКР РУС ENG 
   

24.10.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир і Леонід Черновецький ознайомилися з процесом викладання християнської етики в початкових класах на прикладі загальноосвітньої школи № 129У вівторок, 24 жовтня, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав спеціалізовану середню школу № 129 по вулиці Гагаріна 17а. Супроводжували Блаженнішого Митрополита Володимира голова Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрей Анатолій Затовський і керівник інформаційно-просвітницького центру Києво-Печерської Лаври ігумен Лонгин (Чернуха). Він же - один із авторів підручника з християнської етики «Дорою добра». Були тут і представники столичної влади: мер Києва Леонід Черновецький зі своїм заступником Віталієм Журавським, який є рецензентом эксперементального підручника з основ християнської етики; а також начальник Головного управління науки й освіти в місті Києві Лілія Гриневич.

Високих гостей на подвір'ї школи зустрічали учні й викладачі на чолі з директором навчального закладу Іриною Гуць. Першокласники вручили Блаженнішому Митрополиту Володимиру й Леоніду Черновецькому нагрудний знак-емблему школи № 129 із зображенням соняшника. А старшокласники, особливо ті, для кого нинішній навчальний рік - останній, попросили вчителів і в них викладати курс християнської етики. До речі, багато хто з них бере активну участь у соціальних заходах, організованих спільними зусиллями православної й світської молоді. Наприклад, у конкурсі «Бригада анти-СНІДу».

Ірина Валерійовна Гуць ознайомила гостей з історією школи. Цікаво, що з самого моменту заснування навчального закладу предмети тут читаються українською мовою. До того ж, за данними Головного управління освіти й науки столиці, вона є зразковою. Тому Предстоятель Української Православної Церкви відвідав саме її, щоб ознайомитися з процесом викладання християнської етики в початкових класах.

Як з'ясувалося пізніше, у школі чимало талантів. У виконанні дитячого хору пролунало «Многоліття» українською мовою. Творчий колектив, до складу якого входять учні з першого по десятий класи, пртягом 14 років стає переможцем численних міських творчих конкурсів і фестивалів.

Видно, що діти були раді бачити Блаженнішого Митрополита Володимира й спілкуватися з ним. Символічно, що саме мер міста представив їм Предстоятеля Української Православної Церкви. «Ви знаєте, хто перед вами? Це Митрополит Володимир. Він дуже гарна людина й прекрасно, що вам пощастило зустрітися з ним», - сказав Леонід Черновецький.

Діти відповіли, що знають. Виявляється, вчителі й батьки вже розповідали їм про Блаженнішого Владику та його архіпастирське служіння в нашій країні.
Потім гості в супроводі педагогів увійшли до аудиторії 1-В класу, де й повинен був пройти урок. На кожній парті лежав підручник «Дорогою добра», а також робочий зошит, а в ньому тема заняття: «Чому добро перемагає зло?». Тут учні 1-го класу подарували Предстоятелю Української Православної Церкви картину «Великодні куличі», яку намалювала одна з учениць Ланочка. Блаженніший Митрополит Володимир пообіцяв, що негайно віддасть цю роботу представникам оргкомітету Всеукраїнського православного фестивалю дитячого малюнку й флористики, що пройде в Києві з 26 по 28 жовтня. Леоніда Черновецького теж не залишили без подарунка. Лана подарувала йому полотно, на якому зобразила свою маму у вигляді метелика.

Предстоятель звернувся до дітей і вітанням, а в благословення на успішне навчання подарував І-В класу Тихвинську ікону Божої Матері.

«Дорогі діти, ми дуже раді бачити вас за цими партами, - сказав Блаженніший Митрополит Володимир. - Вчиться добре, тому що саме ви - майбутнє нашої держави й Церкви. Будьте щасливими, гарними й радійте з того, що живете й бачите красу оточуючого нас світу. Християні вірять, що всю цю красу, як і нас самих, створив Господь Бог, Який не залишає дитину впродовж усього життя. Ми віримо, що з кожним днем ви будете все більше дізнаватися про Бога, а також про добро й любов, які повинні об'єднувати всіх людей. Будьте гідними довіри до вас ваших батьків і вчителів».

Величезний інтерес у присутніх викликали розповіді вчителів про вплив предмету «Християнська етика» на дітей. Вони змінюються на очах. Навіть самі неспокійні намагаються поводитися по-іншому та прагнуть стати краще.

«Цей курс уведений в навчальну програму ста шести київських шкіл, - відзначила Галина Гуць. - В основі курсу фундаментальна теоритическая база. Під час літніх канікул вчителі, які викладають його сьогодні, регулярно відвідували семінарські заняття в педагогічному інституті імені Бориса Гринченка. Більшість лекцій для них прочитали священнослужителі.

Завдяки цьому сьогодні етика викладається в загальноосвітніх школах з погляду відображення християнства в літературній спадщині українських класиків. На дитячому рівні це казки, вірші й повчальні розповіді».

За словами директора, ніхто з батьків не був проти введення цього предмету - його вивчають всі 28 дітей цього класу. «Ми показали батькам підручник з християнської етики «Дорогою добра», - говорить Галина Валерійовна. - Вони погодилися, що ця книга здатна пробудити в серці дитини лише світле й добре. Особливо батькам сподобався перший урок, що і став вирішальним у прийнятті ними відповідального рішення: вивчати або не вивчати».

Потім на подвір'ї школи відбулася прес-конференція Предстоятеля Української Православної Церкви й столичного мера. Леонід Черновецький під час бесіди з журналістами зокрема відзначив: «Сьогодні ми презентували розвиток викладання християнської етики в одній із шкіл столиці Блаженнішому Митрополиту Володимиру. Всі ми знаємо, що Україна - православна країна. На уроках, подібних сьогоднішньому, вчителі, не зачіпаючи інтереси інших релігій, розповідають дітям про добро й зло - і це лише початок. Будуть народжуватися нові ідеї, і Православна Церква повинна брати участь у їх реалізації».

За словами Леоніда Михайловича, у жодній школі предмет не був впроваджений насильно. «Ми консультувалися з Церквою, яка підтримала нашу позицію. Адже відомо, що православ'я та українська культура - речі нероздільні. Християнська етика - це гарний предмет, який повинен уводитися й в інших містах України. «Християнську етику в українській культурі» викладають люди без сану, але Церква буде проводити семінари й поглиблювати їхні знання, якими володіє тільки вона».

Насамкінець Леонід Михайлович повідомив присутніх, що найближчим часом у столичній мерії пройде виставка дитячих малюнків - кошти від продажу цих робіт під час аукціону підуть на надання матеріальної допомоги соціально незахищеним киянам.


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com