УКР РУС ENG 
   

29.10.2006. КИЇВ – ЛУГАНСЬК. Завершився архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Володимира в Луганську єпархіюУ суботу, 28 жовтня, Предстоятель Української Православної Церкви прибув у Луганськ. В аеропорту Блаженнішого Владику зустрічали митрополит Луганський і Старобельський Іоанникій, голова Луганської обласної державної адміністрації Олександр Антипов, голова Луганської обласної ради Валерій Голенко, а також інші посадові особи області й міста. У рамках візиту Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Луганську облдержадміністрацію та Луганську облраду, де провів ділову зустріч з керівництвом області й міста. Сторони обговорили актуальні питання, що стосуються взаємодії Церкви й держави, а також можливі шляхи стабілізації міжконфесійної ситуації в країні. Предстоятель Української Православної Церкви подякував представникам влади за допомогу, яку вони надають православним священикам у справі відродження духовності в регіоні.

«Нещодавно ми побували в Дніпропетровській, Донецькій і Криворізькій єпархіях. Було б несправедливо не відвідати й ваш регіон, - сказав Архіпастир. - Нинішній 2006 рік був оголошений роком захисту духовного світу дитини. Церква провела низку заходів і доброчинних акцій по всій Україні. Цим ми засвідчили, що можемо допомагати людям і налаштовані на співробітництво з зацікавленими сторонами. Для втілення в життя багатьох соціальних проектів необхідна підтримка держави, саме тому налагодження церковно-державних відносин є одним з пріоритетних напрямків нашої діяльності сьогодні».

На цій зустрічі були присутні й журналісти. Відповідаючи на запитання про розкол, Блаженніший Митрополит Володимир назвав його найбільшим горем для українського православ'я. «Ми готові зустрічатися, розмовляти, дискутувати, приймати рішення, - сказав Предстоятель Української Православної Церкви. - Ми відновили діалог з УАПЦ. Уже є позитивні результати. Це складніше, але ми готові робити подібні кроки стосовно так званого Київського Патріархату. Тільки з одною умовою: не може брати участь у цьому діалозі людина, яка відлучена від Церкви. Ми сподіваємося на підтримку всього суспільства, тому що розкол турбує не тільки віруючих громадян, але й людей, які звертаються до нас за роз'ясненням цього питання».

Блаженніший Митрополит Володимир подякував керівникам області й міста за те, що вони «знайшли можливість прийняти нас і виділили свій час».

Голова Луганської обласної державної адміністрації Олександр Антипов зазначив, що розкол в українському Православ'ї може стати наріжним каменем на шляху подальшого розвитку держави, тому цю проблему необхідно розв'язати. «Ми розуміємо, що подолання розколу належить винятково до компетенції Церкви, і не може розв'язатися всупереч церковним канонам».

Після бесіди з представниками місцевої влади Блаженніший Митрополит Володимир дав прес-конференцію. Багато питань стосувалися розвитку духовної освіти в Україні. «Нині в Українській Православній Церкві існують шість духовних семінарій, дві духовні академії, це повністю задовольняє потреби Церкви в кадрах, - зазначив він. - Можливо, що на базі Луганського духовного училища, куди ми сьогодні закладемо капсулу, також буде створена духовна семінарії, а згодом і духовна академія. На все воля Божа».

Того ж дня Блаженніший Митрополит Володимир у спіслужінні митрополита Луганського й Старобельського Іоанникія та священиків єпархії освятив іконостас Луганського Свято-Володимирського кафедрального собору. Потім у присутності перших осіб області звершив чин закладки капсули у фундамент Луганського духовного училища. Після богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до присутніх зі словом повчання. «Сподіваюся, що будівництво цієї духовної школи буде закінчено вчасно на славу Божу та на благо Святої Церкви, - сказав Блаженніший Владика. - Спасибі всім вам за молитовне стояння й тверде сповідування православного вчення. Я знаю, що працьовитий народ Луганщини завжди близький серцем до Бога й потреб ближнього. Нехай Господь усіх зміцнить і пошле Своє небесне благословення».

З Луганська Предстоятель відбув у Сіверськодонецьк, де відвідав збори керівників міста й директорів місцевих підприємств, які щорічно відбуваються у середині жовтня в Палаці культури хіміків. На ньому були присутні мер Сіверськодонецька Володимир Грецишин та мер Первомайська Василь Мозалєв, він же почесний голова правління акціонерного товариства «Азот». Блаженніший Митрополит Володимир нагородив орденами людей, які відроджують духовність у регіоні й допомагають Церкви в цьому місті. На добру пам'ять про візит Його Блаженству подарували картину «Зимовий вид на храм».

У неділю, 29 жовтня, Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну літургію в сіверськодонецькому соборі на честь Різдва Христового. Він був побудований до 2000-ліття Різдва Христового в 2000 році. Його Блаженству співслужили митрополит Луганський і Старобельський Іоанникій та клірики храму.

Після богослужіння Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словами: «Дякую вам за святі молитви, які ми сьогодні піднесли в цьому храмі. Вірю, що їх почує Небо і благословить вас міцним здоров'ям і благополуччям».

Митрополит Луганський і Старобельський Іоанникій подякував Предстоятелю Української Православної Церкви за архіпастирський візит у Луганську єпархію й попросив його й надалі духовно опікуватися регіоном і поминати віруючих луганчан у своїх святительських молитвах. Привітали Блаженнішого Митрополита Володимира й маленькі жителі Сіверськодонецька - спеціально до приїзду високого гостя вони виготовили ікону святителя Миколая Чудотворця.

Дорогою в Київ Блаженніший Митрополит Володимир відвідав дитячу лікарню. Його з радістю зустрічали лікарі й пацієнти. Архіпастир входив у палати зі словами розради - всім намагався подарувати радість. Видимими знаками цієї радості стали іконки й солодощі. «Церква дуже турботливо ставиться до дітей. Вона їх береже й жаліє, - сказав Блаженніший Владика під час бесіди з лікарями. - Приклад такого дбайливого ставлення до маленьких дав святим апостолам Сам Господь. Він учив нас, дорослих, брати приклад з дітей, вчитися у них простоті, чистоті й доброті. Особливої турботи потребують діти, які перебувають у лікарнях. І часто поруч з лікарями в боротьбі за дитячі життя стоять священики».

«Я буду молитися за ваше одужання; ви ж назавжди залишайтеся лагідними й добрими», - сказав Блаженніший Митрополит Володимир, закликаючи на присутніх Боже благословення.

Увечері того ж дня він вернувся до Києва.


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com