УКР РУС ENG 
   

31.10.2006. КИЇВ – САНКТ-ПЕТЕРБУРГ. Завершився паломницький візит Блаженнішого Митрополита Володимира до Санкт-Петербурзької єпархіїЗ 17 по 21 жовтня Предстоятель Української Православної Церкви, у рамках святкування 500-річчя представлення преподобного Олександра Свирського, з паломницьким візитом відвідав Санкт-Петербурзьку єпархію. Відразу після приїзду Блаженніший Митрополит Володимир побував у Санкт-Петербурзьких духовних школах, де його зустрічали ректор архієпископ Тихвинський Костянтин зі студентами і викладачами семінарії, академії та регентського училища, що діє при духовних школах. Блаженніший Митрополит Володимир помолився в академічному храмі на честь святого апостола Іоанна Богослова, а також відвідав аудиторію, в якій, будучи студентом у 50-х роках минулого століття, сам опановував богословські знання.

Архіпастир сів саме за ту парту, за якою провів свої роки навчання у духовній школі. У супроводі ректора Блаженніший Владика оглянув музей і фотовиставку, присвячену 500-річному ювілею від дня блаженної смерті преподобного Олександра Свирського.

Блаженніший Митрополит Володимир подарував Санкт-Петербурзькій духовній академії ікону всіх преподобних Печерських, а також відповів на численні запитання вихованців про міжконфесійну ситуацію в Україні.

Того ж дня Блаженніший Митрополит Володимир відвідав резиденцію керуючого Санкт-Петербурзькою єпархією митрополита Володимира (Котлярова) та привітав його з днем небесного покровителя - благовірного князя Володимира Ярославича.

Перебуваючи в Санкт-Петербурзькій єпархії, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Олександро-Невську Лавру, де вклонився мощам святого благовірного князя Олександра Невського, та оглянув єпархіальне управління, яке нині реконструюється.

Він також побував на кладовищі, де помолився на могилах митрополита Никодима (Ротова) та митрополита Антонія (Мельникова) - видатних ієрархів XX століття, які свого часу були його духовними наставниками. У своїх молитвах він звертався до священномученика Веніаміна, митрополита Петроградського.

У супроводі протоієрея Богдана Сойка Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Свято-Микільський собор та оглянув храм Спаса-на-крові.

У четвер, 19 жовтня, Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Свято-Троїцький Олександро-Свирський чоловічий монастир. Ця обитель була заснована 500 років тому, і цього року святкує ювілей. До речі, 30 квітня Свята Церква вшановувала перше обретіння мощей преподобного Олександра Свирського.

Блаженніший Владика побував також на Смоленському кладовищі, де похована велика угодниця Божа свята блаженна Ксенія Петербурзька. Архіпастир молився на її могилі за весь український народ: «Яко множество скорбящих обретают утешение, на твоя молитвы надеющеся, Ксения всеблаженная, ты бо еси граду сему похвала и утверждение». Владику зустрічали настоятель цвинтарного храму на честь ікони Божої Матері «Смоленська» та парафіяни.
У п'ятницю, 20 жовтня, Предстоятель Української Православної Церкви в Свято-Троїцькому Олександро-Свирському монастирі  звершив Божественну літургію і молебень перед святими мощами угодника Божого Олександра Свирського. Його Блаженству співслужили братія святої обителі на чолі з настоятелем монастиря архімандритом Лукіаном. На молитовну згадку Владика подарував братії ікону преподобних отців Києво-Печерських, а сам отримав у подарунок від насельників ікону преподобного Олександра Свирського з часткою його мощей.


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com