УКР РУС ENG 
   

22.11.2006. КИЇВ-КАЛІНІНГРАД. Предстоятель Української Православної Церкви очолив урочистості з нагоди 60-річчя митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила18-19 листопада в Калінінграді пройшли урочистості з нагоди 60-річчя від дня народження й 30-річчя архіпастирського служіння митрополита Смоленського й Калінінградського Кирила, голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату.

У суботу, 18 листопада, у Калінінградському драматичному театрі відбулися врочистий акт і святковий концерт, присвячені цим ювілейним датам.

На свято зібралися архіпастирі Руської Православної Церкви, представники Помісних Православних Церков і різних християнських конфесій, визначні державні й суспільні діячі, регіональні керівники, діячі культури, вчені й військовослужбовці, настоятелі закордонних приходів Московського Патріархату, а також священослужители Смоленської єпархії.

Серед учасників урочистостей - Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир, Патріарший екзарх всієї Білорусі, митрополит Мінський і Слуцький Філарет, а також митрополити Сімферопольський і Кримський Лазар, Кишинівський і всієї Молдавії Володимир, архієпископи Берлінський і Німецький Феофан, Брюсельський і Бельгійський Симон, Херсонський і Таврійський Іонафан, Костромський і Галичський Олександр, Саранський і Мордовський Варсонофій, Рязанський і Касімовський Павел, Львівський і Галицький Августин; єпископи Архангельський і Холмогорський Тихон, керуючий Патріаршими приходами в США єпископ Зарайський Меркурій, Ставропольський і Владикавказький Феофан, Балтійський Серафім, Віденський й Угорський Іларіон, заступник голови ОВЦС єпископ Єгор'євский Марк й Вяземський Ігнатій.

У залі також були присутні представники Помісних Православних Церков: від Олександрійської - єпископ Киринський Афанасій, Екзарх Папи й Патріарха Олександрійського й всієї Африки при Патріарху Московському й всія Русі; від Антіохійскої - єпископ Філліпопольский Нифон, Представник Патріарха Великої Антіохії й усього Сходу при Патріарху Московському й всія Русі; від Сербської - єпископ Моравичський Антоній, Представник Патріарха Сербського при Патріарху Московському й всія Русі; від Румунської - архієпископ Тирговишський Нифонт; від Болгарської - Представник Патріарха Болгарського при Патріарху Московському й всія Русі архімандрит Ігнатій (Карагйозов); від Еладскої - митрополит Калавритський й Эгиалейський Амбрось; від Польської - єпископ Белостокський і Гданський Іаков; а також протоієрей Алексій Ющенко, представник Митрополита Чеських земель і Словаччини при Патріарху Московському і всія Русі й архімандрит Закхей (Вуд), представник Православної Церкви в Америці при Патріарху Московському й всія Русі.

До Калінінграду також прибули Предстоятель автономної Фінської Православної Церкви архієпископ Карельський і всієї Фінляндії Лев, Представник Святого Престолу в Російській Федерації архієпископ Антоніо Менніні, Примас Євангелічно-Лютеранської Церкви Фінляндії архієпископ Турку й Фінляндії Юка Парма й інші релігійні діячі.

Блаженніший Митрополит Володимир привітав митрополита Кирила від імені кліру й пастви Української Православної Церкви. За його словами, «немає такої області в Україні, де не найшлося б учнів владики серед духовенства, чернецтва або регентів церковних хорів». Звертаючись до ювіляра, він, зокрема, відзначив: «Ви чудово обдаровані як богослов і як архіпастир, вас знають і люблять не тільки в нашій країні, але й за кордоном». Митрополит Київський і всієї України Володимир вручив ювіляру нагороду Української Православної Церкви - орден преподобних Антонія і Феодосія Печерських I-го ступеня.

Під час урочистих заходів Блаженніший Митрополит Володимир мав короткочасні бесіди з делегатами від Помісних Православних Церков, правлячими архієреями й представниками інших християнських конфесій.

Розмовляв Предстоятель Української Православної Церкви і з представниками органів місцевої влади, зокрема, з губернатором Калінінградської області Георгієм Боосом.

У неділю, 19 листопада, Блаженніший Митрополит Володимир очолив святкову Божественну літургію в кафедральному соборі Христа Спасителя в Калінінграді - у співслужінні великого сонму архієреїв і священиків не тільки з усих куточків Росії, але й країн близького і далекого зарубіжжя. Після закінчення богослужіння він разом з іншими архієреями й священиками оглянув крещальну кімнату калінінградського собору.

У рамках свого візиту до Калінінграду, Блаженніший Владика відвідав храми на честь святого благовірного князя Олександра Невського, преподобного Сергия Радонізького, а також Свято-Миколаївську церкву. На прохання митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила він освятив місце під будівництво духовно-просвітницького центру.


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com