УКР РУС ENG 
   

23.11.2006. КИЇВ. Свій 71-й День народження Предстоятель Української Православної Церкви відсвяткував разом зі своєю паствоюСьогодні, 23 листопада - День народження Блаженнішого Митрополита Володимира. Свято, на перший погляд, особисте, але в той самий час - урочистість для всієї повноти Української Православної Церкви. Тож цього дня велика кількість віруючих з багатьох регіонів України зібралася в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври, де у співслужінні тридцяти архієреїв Предстоятель Української Православної Церкви звершив святкову Божественну літургію. Під час богослужіння Архіпастир нагородив хрестом з прикрасами головного редактора духовно-просвітницького телеканалу «Глас» протоієрея Вадима Бондаренка.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні присутніх архієреїв і священників звершив подячний молебень. Митрополичий хор під керівництвом Михайла Литвиненка привітав Предстоятеля урочистим «Многоліттям».

Потім до Архіпастиря з привітанням звернувся митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел - від імені Священного Синоду УПЦ, єпископату, священослужителів і мирян. «Усім нам, дивлячись на вас, наслідуючи приклад вашого служіння ближньому, тільки й залишається, що радіти та дякувати Богові, - зазначив він. - Цього радісного дня хочеться побажати вам міцного здоров'я та Божої допомоги на нелегкому шляху архіпастирського служіння». Владика розповів присутнім про основні віхи архіпастирського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира та відзначив його визначні заслуги перед православ'ям, народом та державою.

У свою чергу Предстоятель подякував присутнім за соборну молитву та попросив і надалі молитовно підтримувати його. «Серед усіх дарів від Господа найцінніший - дар молитви, адже вона об'єднує нас між собою та наближає кожного окремого християнина до Бога, - сказав він. - Я низенько вклоняюся усім і дякую за те, що ми знову зібралися на молитву в обителі Божої Матері - Києво-Печерській Лаврі. Нехай цей дар примножується в наших серцях і душах. Будемо молитися одне за одного, на народ і нашу Святу Церкву».

Сьогодні вітальні листи та телеграми на ім'я іменинника надходили з усіх куточків світу. Пообіді відбувся святковий прийом у чернечій трапезній Києво-Печерської Лаври.

А потім Блаженніший Митрополит Володимир приймав поздоровлення в своїй резиденції у Києво-Печерській Лаврі. Протягом дня до обителі приходили всі, кого Всемилостивий Господь поєднав на широкій дорозі життя з Предстоятелем Української Православної Церкви.

Щоб привітати імениника до монастиря прибув Прем'єр-міністр України Віктор Янукович - з великим букетом білих троянд. Він подякував Блаженнішому владиці за батьківську турботу про віруючих і побажав довгих і щасливих років життя.

Завершилися урочистості з нагоди Дня народження Предстоятеля Української Православної Церкви святковим прийомом, який влаштував для архієреїв, священослужителів і віруючих Президент України Віктор Ющенко.

Олександр Андрущенко
Фото Віталія Сидоркіна   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com