УКР РУС ENG 
   

01.12.2006. КИЇВ-ПАРИЖ. Блаженніший Митрополит Володимир відлетів до Франції для участі в урочистій акції «Дні Києво-Печерської Лаври у Парижі»У четвер, 30 листопада, делегація від Української Православної Церкви на чолі з Предстоятелем вирушила до Парижу для участі в урочистих заходах, присвячених 955-річчю Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Блаженнішого Владику супроводжують намісник обители архієпископ Вишгородський Павел і лаврський хор.

Сьогодні, 1 грудня, Блаженніший Митрополит Володимир відслужив подячний молебень біля Тернового Вінця в Соборі Паризької Богоматері. Предстоятель Української Православної Церкви молився про своїх співвітчизників; він просив Всемилостивого Бога залікувати в українському суспільстві рану від розколу, послати мир і спокій у кожну домівку, а також умудрити перших осіб нашої країни.

В рамках богослужіння відбулося традиційне винесення Тернового Вінця Спасителя.

Після цього Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до присутніх із вітальним словом. «Терновий Вінець - це одна з багатьох важких згадок про страждання Спасителя, - сказав він. - Дивлячись на нього, важко залишитися байдужим до болі, що переніс Господь від тих, кого намагався врятувати. Будемо в ці дні молитися, щоб Він допоміг нам подолати все, що заважає йти до спасіння».

Також від імені єпископату, священиків і віруючих України Архіпастир подарував громаді Собору Паризької Богоматері ікону Спасителя у терновому вінці.

Потім до визначної святині почали підходити прочани - у цей час лунали богослужбові піснеспіви у виконанні чернечого хору Києво-Печерської Лаври під управлінням ієродиякона Геронтія (Борисевича). Цей творчий колектив не лише підтримував традиції стародавнього київського монастиря, але й виконував піснеспіви інших обителей, а також авторські твори.

Києво-Печерська Лавра - визначна пам'ятна духовності і культури, відома в усьому світі. Монастир входить до списку пам'ятників архітектури ЮНЕСКО. Не випадково було прийняте рішення провести дні Києво-Печерської Лаври саме в Парижі, адже в цьому місті знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Це унікальна та важлива історична подія. Вона не залишить байдужими людей зі всього світу, які слідкують за історією та духовним життям монастиря.

В рамках урочистостей, окрім сьогоднішнього молебню, буде звершена Божествена літургія в храмі Сен-Ле-Сен-Жиль, де знаходяться мощі рівноапостольної цариці Олени. У соборі Мадлен делегати від Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром вклоняться мощам святої рівноапостольної Марії Магдалини. У місті Шартр делегація відвідає собор Нотр-Дам де Шартр - тут зберігається покров Пресвятої Богородиці. Також до програми входить відвідування міста Ам'єн, а саме кафедрального собору, де знаходиться глава святого пророка Іоанна Хрестителя. Наостанок, делегація відвідає православне кладовище в Сент-Женев'єв-де-Буа.

В усіх цих святих місцях хор братії Києво-Печерської Лаври виступить з програмою духовних піснеспівів.
(01 грудня 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com