УКР РУС ENG 
   

12.12.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир не брав участь у спільній молитві з римо-католикамиПро це журналістам повідомив сам Предстоятель Української Православної Церкви під час прес-конференції «Дні Києво-Печерської Лаври у Парижі», яка відбулася у понеділок, 11 грудня, в актовому залі Київської духовної академії.

Захід був присвячений підсумкам візиту делегації Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром до Франції, який тривав з 1 по 5 грудня. На початку пресс-конференції Архіпастир окреслив хронологію подорожі, розповів про храми, які відвідали делегати та про ствятині, яким вони вклонилися і перед якими звершували богослужіння.

Він зразу зауважив, що православні архієреї та священники не брали участь у спільній молитві з представниками Римо-католицької Церкви.

«Скрізь ми звершували православні богослужіння. Те, що римо-католики зустрічали нас у своїх облаченнях, я б назвав знаком поваги - не більше. Ми розуміємо їх, а вони зрозуміли нас, тому і дозволили вклонитися святиням», - сказав Блаженніший Митрополит Володимир.

Потім намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел коротко розповів присутнім про меценатів, які сприяли здійсненню цього візиту.

Цікаво, що запитання журналістів стосувалися не лише акції «Дні Києво-Печерської Лаври у Парижі». Багатьох цікавили відносини між Лаврою та Історико-культурним заповідником, який протягом багатьох років знаходиться на території обителі. Владика Павел повідомив журналістів, що керівництво монастиря вже давно запропонувало музею скасувати плату за вхід туристів до Лаври по суботах, неділях і в святкові дні.

«Насельники обителі не мають відношення до кіосків, в яких продаються вхідні квитки, - сказав намісник. - Для нас важливо, щоб це почули всі. Ми також зверталися до керівництва заповідника з проханням повернути храми Лаврі, але стиклулися з багатьма протестами. Також ми намагаємося зробити так, щоб співробітники музею не брали платню за відвідування печер, де знаходяться мощі преподобних».

Архієпископ Павел спростував інформацію про те, що Києво-Печерську Лавру нібито викреслили зі списку пам'ятників, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

«З такою думкою ми летіли до Франції, а тепер точно знаємо, що це не так», - сказав він.

Деякі запитання стосувалися зустрічі Предстоятеля Української Православної Церкви з Генеральним директорм ЮНЕСКО Коічіро Мацуурою. Журналісти дізналися, що вона була неофіційною, ажде за словами керівництва Києво-Печерської Лаври, Міністерство закордонних справ відмовилося сприяти її організації на міждержавному рівні. Як сказав архієпископ Павел, вона відбулася стараннями з боку посольства України у Франції. Він докладно розповів журналістам про цю зустріч.

Дехто питав про переговори Блаженнішого Митрополита Володимира і пана Мацууро стосовно привезення до України християнських святинь, які знаходяться у Франції. Мова йде про Терновий вінець Спасителя, чесну главу святого пророка Іоанна Предтечі, частину омофору Пресвятої Богородиці, мощі святої Марії Магдалини.

«Ми говорили про це і з Генеральним директором ЮНЕСКО, і з кліриками французьких храмів, де знаходяться реліквії, але останнє слово у цьому питанні за керівництвом Римо-католицької Церкви», - сказав Блаженніший Митрополит Володимир.

Учасники прес-конференції звернули увагу журналістів на те, що візит делегації до Франції - це не просто культурологічна поїздка, а одна з важливих складових загальноцерконого святкування 955-річчя Києво-Печерської Лаври. Цим і пояснюється той факт, що у Трьохсвятительському храмі Парижу Блаженніший Митрополит Володимир звершив дві Божественні літургії, а біля визначних християнських святинь - подячні молебні.

Представники російських мас-медіа цікавилися, чи відбудеться зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви з Володимиром Путіним під час його офіційного візиту до Києва.

«Президент Російської федерації так питання перед нами не ставив, тож все залежатиме від того, наскільки керівництво нашої країни знайде це потрібним і можливим», - відповів Архіпастир.

Потім намісник Києво-Печерської Лаври розповів про дві визначні події в історії Української Православної Церкви, які планується відсвяткувати у травні наступного року. А саме: 15-річчя Харківського Архієрейського Собору та 15-річчя перебування на Київській кафедрі Блаженнішого Митрополита Володимира. За словами архієпископа Павла, вже створена відповідна комісія, яка займається підготовкою врочистих заходів: концертів, конференцій, презентацій відповідної літератури тощо.

Наостанок чернечий хор Києво-Печерської Лаври виконав декілька кращих піснеспівів зі свого репертуару. Також присутні переглянули слайди - численні фотознімки значно доповнили розповіді учасників прес-конференції про перебування делегації Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром у Франції.

Завершився захід фуршетом для журналістів.

А сьогодні стало відомо, що сюжети про цю подію вже показали в своїх випусках новин телеканали «СТБ» і «КИЇВ».

Друкована версія прес-конференції «Дні Києво-Печерської Лаври у Парижі» з'явиться на нашому сайті дещо пізніше.

Олександр Андрущенко

Фото Віталія Сидоркіна   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com