УКР РУС ENG 
   

19.09.2006. УКРАЇНА-ГРУЗІЯ. Голова відділу у справах молоді при Священному Синоді УПЦ в рамках програми міжцерковного співробітництва здійснив поїздку в Грузію.6 вересня завершився робочий візит у Грузію глави відділу у справах молоді при Священному Синоді УПЦ єпископа Житомирського й Новоград-Волинського Гурія. Метою поїздки по єпархіях Грузинської Православної Церкви було ознайомлення з молодіжною діяльністю приходів ГПЦ, а також з реалізацією програм по роботі з молоддю єпархіальними профільними відділами.

У перший день після прибуття, 30 серпня, єпископа Гурія прийняв Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія П. Під час бесіди Предстоятель Грузинської Православної Церкви жваво цікавився роботою з молоддю, яка проводиться в Українській Православній Церкві, і запропонував ознайомитися з молодіжними програмами, здійснюваними в Грузинських єпархіях.

Наступного дня, 31 серпня, владика Гурій відвідав Некреську єпархію. Правлячий архієрей, митрополит Некреський і Еретський Сергій ознайомив єпископа Гурія з визначними пам'ятками й святинями Кахетії. Гості з України відвідали Свято-Казанський кафедральний собор у Лагодехі, споруджуваний собор у Кварелі, а також побували в Дубському, Некреському (VI в.) та Гремському древніх монастирях, де познайомилися з роботою іконописної школи та майстерні різьблення по дереву. Архієрейський чоловічий хор виконав для гостей церковні й народні пісні. Єпископ Гурій відзначив, що іконописна школа, майстерня та молодіжний хор - все це є свідченням практичної діяльної роботи, проведеної з молоддю в єпархії.

У неділю, 3 вересня, єпископ Гурій за Божественною літургією співслужив Святішому та Блаженнішому Католикосу-Патріарху всієї Грузії Ілії II у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Тбілісі. Після Літургії владика Гурій відвідав поховання новопрославлених святих - праведних Ілії (Чавчавадзе) і Євфимія, а також вклонився святому Хресту рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії.

Під час бесіди Святіший і Блаженніший Патріарх Ілія II поділився своїм баченням роботи з молоддю, відзначивши, що в Грузинській Православній Церкві ця діяльність не нова, а уряд Грузії всіляко підтримує Церкву в цьому напрямку. У Конституційній угоді між Грузинською Православною Церквою та державою, підписаній 2002 року, офіційно закріплені положення співробітництва у сфері виховання й освіти молоді.

Наступного дня, 4 вересня, владика Гурій відвідав Ахалцихтську єпархію. Митрополит Ахалцихтський, Таокларджетський і Лазетський Феодор показав гостям Вардзийський чоловічий печерний монастир, висічений у скелях за велінням Грузинської цариці Тамари, а також Свято-Успенські Сафарські чоловічий і жіночий монастирі XIII в., розташовані в горах. Тут гості мали можливість познайомитися з навчальним процесом єпархіальної семінарії, що діє при Сафарському чоловічому монастирі.

Наступні два дні українська делегація перебувала в Потійській єпархії, що розташована на березі Чорного моря на древній землі Колхіди. Архієпископ Потійський і Хобський Григорій показав гостям відновлюваний кафедральний собор на честь Різдва Пресвятої Богородиці.

Після екскурсії владика Гурій зустрівся з керівником єпархіального молодіжного відділу й викладачами загальноосвітньої православної гімназії, що діє при єпархії. Архієпископ Григорій розповів про перспективи роботи з молоддю в єпархії, де заплановане будівництво молодіжного центру. Обговорювалися також питання організації молодіжних паломницьких груп.

Враження владики Гурія про поїздку та роботу з молоддю, що ведеться в Грузинській Православній Церкві читайте незабаром на сайті «Православіє в Україні».


(19 вересень 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com