23.10.2006. КИЇВ-САНКТ-ПЕТЕРБУРГ. Завідувач канцелярією Київської Митрополії взяв участь у ювілейних святах Санкт-Петербурзьких духовних шкіл
9-10 жовтня Санкт-Петербурзькі духовні школи відзначили 285-річчя з дня заснування і 60-річчя відродження Санкт-Петербурзької духовної академії. На свята було запрошено видатних випускників СПДА, викладачів духовних і світських навчальних закладів. По благословенню Блаженнішого Митрополита Володимира, який у 1962 році сам закінчив тоді ще Ленінградську духовну академію, у ювілеї взяв участь завідувач канцелярії Київської Митрополії архімандрит Антоній (Паканич).
У понеділок, 9 жовтня, в академічному храмі на честь святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова було відслужено Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Володимир. Йому сослужили митрополит Мінський і Слуцький Філарет патріарший екзарх Білорусі, митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків, архієпископ Єкатеринбурзький і Верхотурський Вікентій, ректор Єкатеринбурзької духовної семінарії, архієпископ Білгородський і Старооскольський Іоанн ректор Білгородської духовної семінарії, архієпископ Тобольський і Тюменський Димитрій ректор Тобольської духовної семінарії, архієпископ Верейський Євген ректор Московської духовної академії і семінарії голова учбового комітету при Священному Синоді РПЦ.
Цього ж дня відбулося урочисте засідання з нагоди ювілею, на якому було представлено актову промову проректора по учбовій роботі СПДА професора протоієрея Василя Стоїкова, а також численні привітання гостей. Архімандрит Антоній зачитав привітання Блаженнішого Митрополита Володимира Предстоятеля Української Православної Церкви. Студенти регентського відділення підготували концерт, де звучали духовні і класичні твори.
У вівторок, 10 жовтня, відбулася ювілейна богословська конференція. Доповіді були присвячені історії відродження духовної освіти, визначенню місця духовного навчального закладу у загальній системі освіти, його ролі в духовному відродженні народу. Особливу увагу було приділено видатним ієрархам, які в різні роки працювали у Санкт-Петербурзькій духовній академії. Зокрема, мова йшла про митрополита Григорія Чукова, митрополита Никодима Ротова тощо.
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ:
1. Усі матеріали, що опубліковані на сайті, відповідають офіційним документам, але не можуть бути використані в їх якості з метою оскарження, передруку в пресі або для інших, в т.ч. юридичних дій.
2. Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на офіційний сайт "Українська Православна Церква" обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на orthodox.org.ua.