УКР РУС ENG 
   

22.11.2006. КИЇВ. Відбулося засідання Священного Синоду УПЦСьогодні, 22 листопада, у резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви у Києво-Печерській Лаврі зараз пройшло засідання Священного Синоду Української Православної Церкви - під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. У засіданні взяли участь постійні члени Священного Синоду: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, а також запрошені архієреї - митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Симеон і єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій.

Цього року це останнє засідання Священного Синоду УПЦ і відбулося воно напередодні Дня народження Блаженнішого Митрополита Володимира.Синодали розглянути ряд суттєвих питань, які стоять перед Українською Православною Церквою і стосуються як внутрішнього устрою УПЦ, так і її взаємодії з суспільними інституціями.

Члени Синоду заслухали інформацію Блаженнішого Митрополита Володимира щодо загострення дискусій стосовно створення в Україні так званої «Єдиної Помісної Православної Церкви».

На засіданні також було прийняте Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України Віктора Ющенка, Голови Верховної Ради України Олександра Мороза та народних депутатів України, Прем'єр-міністра України Віктора Януковича та Уряду України, до вірних Української Православної Церкви та до тих, хто перебуває поза спасительної огорожі Православної Церкви в Україні, до всіх громадян України, кому не байдужа доля Українського Православ'я - невід'ємної складової нашої самобутності та основного історичного фактора державотворення України.

Керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан виступив із доповіддю про про невиконання Державою взятих на себе зобов'язань при поданні заявки на вступ в Раду Європи відносно введення в країні недискримінаційної процедури реєстрації церков та повернення релігійним організаціям церковного майна у відповідності з висновком Парламентської асамблеї Ради Європи за №190(195) та про факти порушень інших прав віруючих.

На засіданні Синоду було також ухвалено рішення про святкування у 2007 році 15-річчя історичного Харківського Собору, який став найважливішою віхою в новітній історії нашої Церкви, а також 15-річчя перебування на Київський кафедрі Блаженнішого Митрополита Володимира.

Синод рекомендував усім правлячим архієреям Української Православної Церкви відслужити подячні молебні в усіх храмах Української Православної Церкви, а також звернутися з відповідним посланням до своєї пастви. Був також прийнятий текст Звернення до Голови Верховної Ради України Олександра Мороза та народних депутатів з проханням скасування Постанову Президії Верховної Ради України від 16.06.1992 року про неправомірність Харківського Собору УПЦ, який проходив 27-28 травня 1992 року.

Синод також прийняв рішення вважати неможливою участь Предстоятеля Української Православної Церкви в молитовних зібраннях з представниками розкольницьких угрупувань та інших релігійних течій України на підставі 10, 11, 45, 67 Правил Святих Апостолів, 2-го Правила Антіохійського і 33-го Правила Лаодікійського Соборів.

На засіданні Синоду було прийняте рішення звернутись з листами до Президента України Віктора Ющенка, прем'єр-міністра України Віктора Януковича, голови Київської міської державної адміністрації Леоніда Черновецького з проханням виділити в місті Києві земельну ділянку для побудови кафедрального собору Предстоятеля Української Православної Церкви та релігійного центру нашої Церкви.

Члени Священного Синоду також вирішили звернутися до Святішого Патріарха Московського Алексія II та Священного Синоду РПЦ з проханням благословити відкриття подвор'я Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Москві - у зв'язку з необхідністю тісних стосунків у справі паломництва, стародавніми історичними зв'язками та чисельними зверненнями віруючих.

Синод схвалив роботу спеціальної Синодальної Комісії УПЦ по діалогу з «УАПЦ» та її позицію в переговорному процесі, а також призначив її головою архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана.

Священний Синод УПЦ прийняв рішення про наречення та вісвячення завідувача канцеляріїї Київської Митрополії архімандрита Антонія (Паканича) в єпископа Бориспільського.

Відбулися також деякі переміщення серед єпископату Української Православної Церкви. Архієпископ Херсонський і Таврійський Іонафан буде переведений на Тульчинську кафедру, єпископ Тульчинський і Брацславський Іполіт - на Хустську кафедру, а архієпископ Хустський і Виноградівський Іоанн стане правлячим архієреєм Херсонської єпархії.

Синод благословив перетворення Сімферепольського духовного училища в Таврійську Духовну Семінарію.

Також було прийняте рішення про відкриття Свято-Троїцького Старосільського жіночого монастиря в селі Старосілля Маневицького району Волинської області, Свято-Троїцького жіночого монастиря в місті Чигирин Черкаської єпархії та Свято-Серафимівського жіночого монастиря в селі Лопухово Тячівського району Хустської єпархії.

І нарешті Священний Синод УПЦ затвердив місцеве вшанування Собору Карпаторуських святих в першу неділю після дня пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.
(23 листопада 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com